Josvainiuose jau jubiliejinį, dešimtąjį, kartą skraidė svajingoji poezijos paukštė. Josvainių gimnazijos kiemelyje susirinkę gimnazijos mokiniai ir bendruomenės nariai šventė tradicinę „Poezijos vasarėlės“ šventę. 

„Poezijos vasarėlės“ šventė prasidėjo tradicinėmis eitynėmis. Šventės simbolį – paukštę, neša gimnazijos direktorius R. Zigmantavičius.

„Poezijos vasarėlės“ šventė prasidėjo tradicinėmis eitynėmis. Šventės simbolį – paukštę, neša gimnazijos direktorius R. Zigmantavičius.

Šventės metu skambėjo ne tik gimnazistų deklamuojami žymių poetų kurti eilėraščiai, bet netrūko ir šokių bei dainų. Prasminga ir poetiška švente buvo paminėtos mokslo metų pabaigtuvės.

Nepamiršti tradiciniai ritualai
Šiltą ir saulėtą penktadienio rytmetį į gimnazijos kiemelį susirinkę mokyklos bendruomenės nariai šventę pradėjo tradicine eisena. Su daina, rankose laikydami spalvingus paukštelius, eitynių dalyviai iš gimnazijos kiemelio patraukė miestelio centrinės aikštės, kurioje iškelta Josvainių mažosios kultūros sostinės vėliava, link. Susirinkusieji sugiedojo Lietuvos himną ir patraukė atgal.

Šventėje dalyvavo ir Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus mokiniai.

Šventėje dalyvavo ir Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus mokiniai.

Kolonos pradžioje ėjo gimnazijos direktorius Ramūnas Zigmantavičius – jis rankose nešė „Poezijos vasarėlės“ simbolį – paukštę. Grįžus atgal, buvo nepamiršti ir kiti tradiciniai šios šventės ritualai – ugnies įžiebimas bei sveikinimo kalbos.
Kadangi šventė vyko jubiliejinį, dešimtąjį, kartą, gimnazijos direktorius apdovanojo pagrindinius organizatorius, kurių iniciatyva iki šiol vyksta ši šventė.

Iniciatyvinė grupė dirba iki šiol
Pasak gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Onutės Jačiunskienės, ši šventė gimė 2007 metais – mokytojų kambaryje susirinkę mokytojai svarstė, kokį renginį, skirtą mokslo metų užbaigtuvėms ir į kurį būtų įtraukta kuo daugiau mokyklos būrelių, surengti.

Viena šventės iniciatorių – gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja O. Jačiunskienė.

Viena šventės iniciatorių – gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja O. Jačiunskienė.

„Jau – birželis, tad taip gimė vasarėlės idėja. Kiekvienais metais pasirodo ir muzikos grupės, ir meninio skaitymo atstovai, ir floristai, ir šokėjai – vasarėlė sujungė beveik visus gimnazijoje veikiančius būrelius. Mes norėjome, kad būtent per šią „Poezijos vasarėlės“ šventę gimnazijos būrelius lankantys mokiniai parodytų viską, ką moka“, – sakė O. Jačiunskienė.
Šią idėją vystė ir kiekvienais prie renginių organizavimo aktyviai prisidėjo gimnazijos mokytojai Aušra Giedrienė, Vaidas Grišinas, Albina Mackevičienė, Virginija Šilkaitienė.
„Visi mes puikiai atidirbome visą sistemą, tad kuo toliau, tuo lengviau šią šventę organizuoti. Žinoma, paskutinė diena atima nemažai nervų, turi rūpesčių“, – šyptelėjo lietuvių kalbos mokytoja.

Gimnazistas Viktoras skaito pasirinktą poezijos kūrinį.

Gimnazistas Viktoras skaito pasirinktą poezijos kūrinį.

Dalyvavo ir svečių
Kiekviena šventė turėjo savo temą, dedikaciją – viena vasarėlė buvo skirta Pauliui Širviui, kita Lietuvai, Čiurlioniui, Maironiui, regionų metams… Kadangi šiais metais minėtas šventės jubiliejus, tema tokia ir buvo – jubiliejinė. Mokiniai skaitė pasirinktus poezijos kūrinius – populiari Janinos Degutytės, Marcelijaus Martinaičio, Maironio, Bernardo Brazdžionio lyrika. Rašantys eilėraščius mokiniai perskaitė ir savos kūrybos eiles.
Šiais metais šventėje apsilankė ir viešnių – Kėdainių krašto kūrėjų. Šventėje dalyvavo poetės Laima Žilytė, Genė Sereikienė, kraštietės, Josvainių gimnazijos abiturientės Milda Verkauskienė ir gydytoja Laima Bačiliūnienė.

Startas vasaros atostogoms
Paklausta, kodėl renginio ašimi tapo poezija, mokytoja atsakė, kad poezija puikiai tinkanti apibūdinti šiam metui – vasara, žydinčios pievos, žydras dangus, atostogos prieš akis…

Šiltą ir saulėtą rytmetį į gimnazijos kiemelį susirinko gausus būrys gimnazijos bendruomenės narių – mokinių, mokytojų, tėvelių.

Šiltą ir saulėtą rytmetį į gimnazijos kiemelį susirinko gausus būrys gimnazijos bendruomenės narių – mokinių, mokytojų, tėvelių.

Be to, Josvainių gimnazijoje yra gilios poetiško žodžio sklaidos tradicijos.
„Meilė poezijai gyvuoja jau seniai. Gimnazijoje seniau buvo statomi poezijos spektakliai, vykdavo „Poezijos pavasarėlio“ šventės. Tad labai džiugu, kad dabar ši tradicija savaime atgimė, akivaizdu, kad gimnazijoje toks poreikis yra“, – tikino O. Jačiunskienė.
Poezijos vasarėlė – tai pirmasis šuolis iš gimnazijos suolo tiesiai į vasaros erdves, laisvės nuo rutinos proveržis.
„Per kiekvienas „Poezijos vasarėlės“ šventes visiems būna labai džiugu ir smagu, kad visi netrukus atostogausime. Turime ir tradiciją: besibaigiant šventei, mokyklos kieme esančiame baseinėlyje plukdome savo pačių supintus vainikėlius. Baigiasi „Poezijos vasarėlė“, prasideda vasaros atostogos“, – šypsojosi pedagogė.

6

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.