Šilti vasaros orai mus nuolat kviečia kur nors keliauti, pasimatyti su draugais. Nuostabus jausmas su artimais žmonėmis susėsti prie degančio laužo ir pasimėgauti ilgais vakariniais pokalbiais. Visgi ne tokia džiuginanti akimirka – pasimatymai uodais. Tiesa, vieniems jie dėmesio skiria daugiau. Tačiau kodėl taip yra?

Kraujo grupė

Manoma, kad vienas iš aspektų, kodėl kai kurie žmonės išvengia šių vabzdžių įkandimų, yra kraujo grupė. Būtent turintys 0 kraujo grupę, sulaukia dvigubai daugiau įkandimų negu turintys A grupę. Taip yra dėl sekrecijos, kitaip tariant, naudingų medžiagų išskyrimo iš mūsų organizmo. Uodai išsirenka tuos, kurie jiems vertingesni.

Anglies dioksidas

Dar vienas patrauklus kriterijus uodams yra anglies dioksidas, kurį mūsų organizmas gamina. Jis atsiranda ląstelinio kvėpavimo metu, kai gyvybiškai svarbios maistinės medžiagos virsta energija. Todėl, pavyzdžiui, žmonės, kurie turi greitą medžiagų apykaitą, jo išskiria kur kas daugiau ir yra patrauklesni šiems vabzdžiams.

Temperatūra

Uodams renkantis įkandimo vietą svarbi ir jūsų kūno temperatūra. Kuo žmogaus kūnas yra šiltesnis, tuo didesnė tikimybė, kad jo šie vabzdžiai nepaleis iš savo akiračio.

Alkoholio vartojimas

Žalingas įprotis vartoti alkoholį – taip pat įkandimą lemiantis faktorius. Todėl, nenuostabu, jei laiką leidžiant su draugų kompanija ir vartojant alkoholinius gėrimus, sulaukiate didesnio uodų antplūdžio. Taigi, jei užsiimate aktyviu laisvalaikiu, turite 0 kraujo grupę ir ilsėdamiesi gurkšnojate alų – esate tikras laimikis uodams.

Kaip nuo jų apsisaugoti?

Jeigu jums tenka daugiau įkandimų nei kitiems, vertėtų pagalvoti apie apsisaugojimą nuo jų. Yra daug skirtingų būdų, tačiau vienas iš efektyviausių – tinklelis nuo uodų langams. Tai verta apmąstymų investicija, kuri gali užtikrinti, kad namuose su šiais vabzdžiais tikrai nesusidursite.

Taip pat puiki ir visiems gerai žinoma apsauga yra įvairūs purškikliai. Uodai tikrai šių nemėgsta ir jus aplenks, jei su savimi turėsite ir naudosite tokio tipo priemones.

Dar vienas iš būdų – įvairios žvakės nuo uodų. Jeigu dažnai laiką leidžiate lauke ir mėgstate ilgiau pasėdėti prie laužo, svarbu jomis pasirūpinti. Tokios priemonės padės užtikrinti kokybiškesnį laiko praleidimą ir apsisaugoti nuo nemalonių įkandimų.

Taigi, jau žinote, kodėl jus ar jūsų draugus labiau mėgsta uodai. Beliko pagalvoti apie apsisaugojimo priemones, kurios gali palengvinti kovą su šiais vabzdžiais.

DOMUSLUMINA.LT inf.