Titulinėje nuotraukoje puodelyje ne kava, o vanduo iš akademiškių krano praėjusį savaitgalį.

Sekmadienį į redakciją kreipėsi Kėdainių rajono Akademijos miestelio gyventoja, prašydama pagalbos dėl jau keletą dienų iš čiaupo bėgančio rudos spalvos vandens miestelio daugiabučiuose namuose. Kad tai ne tik Akademijos, bet ir Dotnuvos gyventojų problema, paaiškėjo akademiškiams ėmus šia žinia dalintis feisbuko paskyroje.

UAB „Kėdainių vandenys“ specialistai pirmadienį išsiaiškino priežastis ir šalina trūkumus. Vandens tiekėjai teigia – kalti ne jie.

Kas atėmė vandenį?

Kaip pas visus vandens kokybė pastarosiomis dienomis? Pažymėkite, kuriose gatvėse ji ženkliai suprastėjusi. Kaip mus informavo „Kėdainių vandenys“, „Dotnuva Baltic” pildo vandens rezervuarus, dėl to ir tiekimas sutrikęs. Būtų įdomus jų komentaras, nes jie tą pradėjo vykdyti be jokio pranešimo“, – buvo rašoma Akademijos bendruomenės paskyroje.

Kad savaitgalį vandentiekio vanduo buvo pakeitęs spalvą, o kai kur ir išvis jo nebuvę, socialiniame tinkle atsiliepė V. Ruokio, Ežero, Tujų, Dobilo, Kačiupio, Parko, J. Kriščiūno, Lauko, Tvenkinio, D. Rudzinsko gatvių, Dotnuvos bei Vainotiškių gyventojai. „Parko gatvėje visą savaitgalį negalima gerti vandens, putoja kaip muilas, baltas arba rudas, naktimis beveik nebėga”, – rašo akademiškis Arūnas J.

Nevienkartinis atvejis

Iš gyventojų komentarų aiškėja, kad geriamojo vandens kokybė nėra vien praėjusio savaitgalio akademiškių problema. Gyventojai rašo: Ežero gatvėje – tai rudas, tai toks balsvas, kalkių nuosėdų pilnas”; „Pas mane jau nuo pavasario nieko gero – vanduo momentais geras, momentais – kava. Ir taip kasdien”; „Lauko g. dumblo skonio, naktį dingsta.”

Įtarimai pasitvirtino

Kaip šiandien ryte patvirtino UAB „Kėdainių vandenys” direktorius Rimgaudas Praninskas, įmonės specialistai išsiaiškino, kad naktį iš ketvirtadienio į penktadienį UAB „Dotnuva Baltic” pildė priešgaisrinius vandens rezervuarus. Nesuderinęs su vandens tiekėjais, didžiausias Lietuvoje žemės ūkio technikos, sėklų ir elevatorių įrangų pardavėjas, įsikūręs tarp Dotnuvos ir Akademijos, ėmė leisti didelį kiekį vandens ir taip sujudino rūdis sename vamzdyne.

Anot ,,Kėdainių vandenų“ vadovo,  jų specialistai, pamatę staiga labai padidėjusį vandens suvartojimą, skubėjo ieškoti avarijos – trūkusio vamzdžio, dėl ko įmonė patirtų nuostolių. Akademijos ir Dotnuvos teritorijoje atkarpomis buvo tikrinamas vamzdynas, stabdomas vandens tiekimas. Trūkusio vamzdžio nerado, priežastis buvusi kita.

„Taip priėjome iki įmonės „Dotnuva Baltic” ir pamatėme, kad nuotekis yra būtent toje vietoje, joje dideliu debetu buvo leidžiamas vanduo”, – teigė R. Praninskas.

Kas atlygins nuostolius?

Kai sutrinka geriamojo vandens tiekimas, gyventojai patiria ne tik nepatogumų, bet ir papildomų išlaidų. Tenka pirkti geriamąjį vandenį, daugiau išleisti vandens iš čiaupo – kol nutekės netinkamos spalvos ar kvapo vanduo, dėl nekokybiško vandens gali sugesti ir buities prietaisai.

Gyventojai nuogąstavo dėl galimų nuostolių: „Ežero g. 4 A naktimis nuolat nėra vandens, dienomis rudas. Toks plūsta ir į tualeto bakelius, boilerius. Kažin kas apmokės užsikišusių boilerių valymą?” – klausė Eleonora V. „ Ežero gatvė. Kas apmokės už tokį vandenį? Kiek jo dar reikės išleisti? Skundais kvepia…” – piktinosi Marius M.

Įmonė tvarko savo sąskaita

„Kėdainių vandenys”, kaip sakė vadovas, savo sąskaita atskirais segmentais gatvėse nudrenavo sudrumstą su rūdimis vandenį iki švaraus. Anot jo, jau beveik visi akademiškiai ir dotnuviškiai gauna švarų vandenį.

Tiesa, atliekant vandens „švarinimo” darbus įvykusi netikėta didelė avarija Akademijoje – vandentiekio vamzdis vis dėlto trūko. Tad vandens tiekėjams teko paplušėti tame rajono krašte ne vieną dieną.

Nesusikalbėjimas ar nesikalbėjimas?

Patvirtinęs, kad gyventojams jau tiekiamas tinkamas vanduo, „Kėdainių vandenų“ vadovas sakė ieškosiąs kelių pas problemą sukėlusios įmonės vadovus. „Kalbinsime įmonės atstovus, kad ateityje nebūtų taip daroma – leidžiami pramoniniai kiekiai vandens, nesuderinus su mumis, vandens tiekėjais”, – sakė R. Praninskas.

Paklaustas, ar turėjo pranešti UAB „Dotnuva Baltic” apie planuojamą didesnį vandens sunaudojimą, V. Praninskas pripažino, kad tai nebuvo aptarta. Tačiau po šio atvejo tikisi sklandesnio abipusio bendravimo.

 UAB „Dotnuva Baltic“ komentaras

Kaip buvo skelbta, vykdome UAB „Dotnuva Baltic“ sėklų gamybinės bazės plėtrą, statome naują sėklų sandėlį.

Teritorijoje dėl priešgaisrinių reikalavimų įrengėme priešgaisrinius tvenkinius, kuriuos turėjome užpildyti vandeniu iš karto po specialios dangos įrengimo. Tuo tikslu naudojome priešgaisrinį hidrantą, įrengtą UAB „Dotnuva Baltic“ teritorijoje, Tilto g. 2 B, skirtą įmonės reikmėms.

 Apie rugpjūčio 5, 6, 7 dienomis numatomus vandens pildymo darbus iš anksto informavome UAB „Kėdainių vandenys“ telefonu.

 Negalėjome numatyti, kad vandens slėgis vamzdyne gali būti nepakankamas ir turėti įtakos vandens tiekimui aplinkiniams gyventojams.

Gavę užklausą iš UAB „Kėdainių vandenys“ atstovo, priešgaisrinių rezervuarų pildymą sustabdėme.

 UAB „Dotnuva Baltic“ Infrastruktūros skyriaus vadovas Arminas Grigalis

Panašios naujienos