A. Bobinaitė (kairėje) bei „Temelos“ dainininkės (iš kairės): L. Leonavičienė, O. Rušinskienė, R. Zabotkienė. Dainininkės prisipažįsta, kad kartu susiburti ir dainuoti yra labai smagu.

A. Bobinaitė (kairėje) bei „Temelos“ dainininkės (iš kairės): L. Leonavičienė, O. Rušinskienė, R. Zabotkienė. Dainininkės prisipažįsta, kad kartu susiburti ir dainuoti yra labai smagu.

Prieš kelis metus 30 metų jubiliejų atšventęs aklųjų ir silpnaregių folkloro ansamblis „Temela“ toliau aktyviai repetuoja ir koncertuoja. Trapios sveikatos, tačiau atviros ir gilios širdies bei sielos ansamblio nariams susitikimai ir repeticijos – vienas didžiausių džiaugsmų.

„Temelos“ nariai – regėjimo negalią turintys kraštiečiai. Jie į Kėdainių bendruomenės socialinį centrą kone kasdien renkasi ne tik repetuoti, bet ir prasmingai praleisti savo laisvalaikį. „Mes dažnai važiuojame į įvairias ekskursijas, mielai einame į rankdarbių būrelius, dažnas mūsų kuria eiles“, – sakė „Temelos“ dainininkė Liudmila Leonavičienė.

Kita ansamblietė Ona Ručinskienė teigė, kad „Temeloje“ dainuoja dar visai neseniai, nors daina ją lydi nuo pat vaikystės. „Visada smagiau su daina“, – šypsosi ji.

Jos kolegė Ramutė Zabotkienė teigė ansamblyje dainuojanti ketverius metus. „Repetuoti ateinu kelis kartus per savaitę. Tačiau lankau ir darbų būrelį – darome įvairius atvirukus, rankdarbius. Su kolektyvu būti žymiai smagiau“, – sako moteris.

„Temelos“ folkloro ansamblis suburtas Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Kėdainių rajono filiale. Šiuo metu kolektyvą lanko apie 10 narių. „Temelos“ ansamblis – nepamainomas įvairių vakaronių, susitikimų, kalendorinių ir šeimos švenčių dalyvis.

Pasak Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kėdainių rajono filialo pirmininkės Astos Bobinaitės, labai svarbu, kad sąjungos nariai (kurių šiuo metu Kėdainių rajone yra apie 120) būtų vieningi, aktyvūs ir tarpusavyje aktyviai bendrautų.

Jie dažnai renkasi į įvairias literatūrines – muzikines popietes, kurių metu galima pasiklausyti ne tik išmintingų ir prasmingų minčių bei žodžių, bet ir pasiklausyti melodingų ir jautrių dainų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.