Kėdainių samariečių bendrija laikosi principo, kad apie organizaciją turi kalbėti darbai, bet ne renginiai. Tačiau praėjusį savaitgalį geradariai savanoriai padarė išimtį – kėdainiečius sukvietė į šventę „Pabūkime kartu“. 

Atidarant šventę „Pabūkime kartu“ Kėdainių samariečių bendrijos vadovė S. Adomaitienė (antra iš kairės) dėkojo visiems, padėjusiems suorganizuoti gražų renginį.

Atidarant šventę „Pabūkime kartu“ Kėdainių samariečių bendrijos vadovė S. Adomaitienė (antra iš kairės) dėkojo visiems, padėjusiems suorganizuoti gražų renginį.

Šioje šventėje daugelis girdėjo ne tik lietuvių, bet ir vokiečių kalbas. „Mes prieš porą metų užmezgėme draugystę su Kėdainių miesto partnerio – Zomerdos – samariečių draugija. Labai smagu, kad ta draugystė baigia išaugti į bendradarbiavimo sutarties pasirašymą. Kadangi samariečių judėjimas Vokietijoje labai populiarus, tai kolegos vokiečiai mums gali daug kuo patarti ir padėti. Esame dėkingi už jų pagalbą ir padrąsinimą nesustoti“, – sakė Kėdainių samariečių bendrijos pirmininkė Severija Adomaitienė.
Į svečius pas kėdainiečius atvykę ne tik samariečiai iš Vokietijos, bet ir kolegos iš Kauno surengė gražią šventę: Knypavos Rinkoje skambėjo dainos, kurias iš širdies traukė Kėdainių lenkų draugijos dainos ansamblis „Issa“

Kauno samariečių bendrijos atstovas Artūras Stoškus jaunimą mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Kauno samariečių bendrijos atstovas Artūras Stoškus jaunimą mokė, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

ir Kėdainių senjorų ansamblis „Papartis“, vaikams pramogų negailėjo Kėdainių kultūros centro organizuotų vasaros stovyklų – teatrinės ir stovyklos „Ir atskrida paukštela“ – dalyviai. Mažieji labai džiaugėsi galimybe pašokinėti ant svečių atvežto batuto ir paskanauti cukraus vatos. Visi galėjo pasivaišinti gardžia sriuba ir šiupiniu.
Pasak Zomerdos miesto samariečių bendrijos vadovo Christian Karl,

Kai kas iš šventės grįžo išpieštais veidukais.

Kai kas iš šventės grįžo išpieštais veidukais.

vokiečiai labai noriai įsijungia į labdaringą veiklą ir noriai dalijasi tokios veiklos patirtimi. „Mums buvo labai įdomu pamatyti, kuo gyvena šio krašto samariečiai. Pagalbos sunkiau gyvenantiesiems reikia visur. Tad bendruomenėms svarbu susitelkti ir padėti tam, kam reikia. Džiugu matyti, kad kėdainiečiai samariečiai savo darbus nedrąsiai, bet stumia į priekį. Mūsų pareiga jiems padėti. Mes paremsime kolegas kuo galėsime, atvešime slaugos priemonių ir to, ko jiems labiausiai reikia“, – sakė Ch. Karl.

Samariečiai norėtų, kad jų inicijuota šventė kasmet smagiai užbaigtų liepą.

Samariečiai norėtų, kad jų inicijuota šventė kasmet smagiai užbaigtų liepą.

Kartu su vokiečiais į Kėdainius atvykęs Kauno samariečių bendrijos atstovas Artūras Stoškus sakė, kad Kaune samariečių veikla organizuojama jau daigiau kaip 20 metų: „Mes savo veiklą esame labai išplėtę ir turime žmonių pasitikėjimą, nes dirbame labai sąžiningai. Bene labiausiai esame vertinami, kad esant reikalui kauniečiams galime paskolinti būtinų slaugos priemonių. Be to, turime keturias socialinių darbuotojų padėjėjas, kurios padeda vyresnio amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems. O pagalbos reikia įvairios – nuo padėjimo nuvykti pas gydytojus, iki produktų parnešimo iš parduotuvės bei namų sutvarkymo.“
Kėdainių samariečiai labiausiai žinomi savo labdaringa valgykla. Joje kasdien karštus pietus valgo iki 30 kraštiečių, dar šešiems kėdainiečiams maistas nuvežamas į namus. „Mūsų organizacijoje yra per trisdešimt savanorių. Turime ir padedančių jaunų žmonių, ir vyresniųjų grupę. Turime įvairių planų, kaip plėsti veiklą, tačiau tam reikia ir lėšų, ir žmogiškų išteklių. Jei viskas pavyks, tai darbų nuo rudens padaugės“, – sakė Kėdainių samariečių bendrijos vadovė S. Adomaitienė.
Pirmosios samariečių organizacijos pradėjo kurtis apie 1888 metus Vokietijoje. Tuomet Vokietijoje šeši dailidės iš Berlyno suorganizavo pirmosios pagalbos kursus, kad žmonės, įvykus nelaimingam atsitikimui, sugebėtų suteikti pagalbą vienas kitam. Netrukus tokios grupelės pradėjo kurtis ir kituose Vokietijos miestuose. 1909 metais įkurta Vokietijos darbininkų samariečių bendrija.

Mažųjų netrūko nei ant batuto, nei prie cukraus vatos.

Mažųjų netrūko nei ant batuto, nei prie cukraus vatos.

samarieciai_2155

Lietuvos samariečių bendrija (LSB) įsikūrė 1992 m. sausio 25 d. Devizu samariečiai pasirinko „Skubėkime daryti gera“, tad jau nuo pirmų veiklos dienų imta kovoti su skurdu, negalios žmonių atskirtimi, skurstantiems žmonėms teikta pagalba rūbais, inventoriumi, maistu. Šiuo metu LSB asociaciją sudaro 14 narių-skyrių. Samariečiai savanoriai renka ir dalija labdarą socialiai remtiniems miesto gyventojams, rūpinasi nepasiturinčių, vienišų tėvų vaikais, jų užimtumu, maitinimu, ugdymu. Samariečiai savanoriai medikai mokyklose bei darbo kolektyvuose veda pirmosios medicininės pagalbos kursus.
2011 m. balandžio 18 d. įkurta Kėdainių samariečių bendrija. Bendrija įsikūrusi adresu Sodų g. 22, Kėdainiai.

Panašios naujienos