Nauja knyga „Patirti peizažą“

Vaidas Jauniškis – kultūros analitikas, teatro kritikas, nuolat žiniasklaidoje publikuoja aktualias temas nagrinėjančius straipsnius.

Knygoje „Patirti peizažą“ sudėti tekstai apima daugiau nei 10 metų laikotarpį, fiksuoja kaitą, kurią patiria miestas, kultūra, menas ir visuomenė. Knygoje publikuojama per 40 esė, anksčiau skelbtų įvairiuose leidiniuose ir interneto portaluose. Juos galima skaityti ir kaip fragmentus iš mūsų kasdienos kultūros istorijos (kada buvo atidaryta pirmoji čiuožykla?) ir kaip kelionę laiku (nuo 90-ųjų iki …) bei po savus ar svetimesnius miestus (savas ir svetimas nepriklauso nuo atstumo).

Juokaujant knygą būtų galima tiesiog pavadinti „Klasika“, nes kaita nėra tokia greita, kaip norėtume, ir per greita, kad susimąstytume, ko netenkame. Pernelyg daug dalykų lieka amžini ir aktualūs kaip Lukiškių aikštė. Vienus herojus keičia kiti, bet mąstymo struktūros lieka tos pačios, miestiečiai savaitgaliais atranda kaimo turgus prospekte, o šalis tebeieško, kur jai prisiglausti – Rytų, Vidurio ar Šiaurės Europoje. Į tai galima žiūrėti su pykčiu, bet galima ir linksmai ar tiesiog pripažįstant, kad demokratija yra daugelio mažų diktatūrų susitikimai, kur kiekvienas išreiškia visuotinį asmeninį protestą.

Knygą išleido leidykla „Tyto alba“.

Knygos pristatymas Kėdainiuose ‒ birželio 3 dieną, 17 val. bibliotekoje, Vaikų ir jaunimo skyriuje.

Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos inf.

Panašios naujienos