Rytis Pryvalovas

Iš knygynų lentynų šluojamos Karolio Klimo knygos „Mokytojas“ pristatymas neaplenkė ir Lietuvos centro – Kėdainių. Praėjusio trečiadienio vakarą, kūrinio autorius apsilankė Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje.

Daugiausiai dėmesio – iš Kėdainių pedagogų ir moksleivių

 Nors kūrinio autorius pabrėžia, kad knyga „Mokytojas“ nėra skirta tik pedagogams ar 11–12 klasių mokiniams, nervingai kramtantiems nagus dėl artėjančių brandos egzaminų, o visiems, besidomintiems literatūra, trečiadienio vakarą Mikalojaus Daukšos bibliotekoje vykęs pristatymas daugiausiai dėmesio sulaukė iš pedagogų ir moksleivių.

„Čia turbūt susirinko didžiausia mokytojų auditorija iš visų iki šiol aplankytų vietų“, – šypsodamasis pastebėjo K. Klimas, apžvelgęs susirinkusius renginio dalyvius. Kūrinio autorius nepraleido progos ir šiltai pabendrauti su susirinkusia publika, neslėpė noro pakalbinti kiekvieną atėjusįjį: padiskutuoti apie knygą ir švietimo ydas, ar net išgauti ištvermės paslapčių iš kelias dešimtis metų dirbančių  pedagogų.

„Skaitydama knygą daug kur suradau save“, – atviravo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Birutė, užkalbinta knygos autoriaus.

„Pasistengiau į knygą sudėti viską, dėl ko skauda mokytojams širdį“

Dar nespėjus išdžiūti spausdinimo rašalui knyga „Mokytojas“ tapo tikru bestseleriu, pirmasis jos tiražas parduotas vos per dvi savaites. Šis grožinis kūrinys yra atviras, per dvejus darbo gimnazijoje metus sukauptos patirties įkvėptas pasakojimas, priverčiantis skaitytojus ne tik nusijuokti, bet ir atkreipti dėmesį į švietimo sistemos ydas: nežmonišką mokytojų darbo krūvį ir mažas algas, prastą būsimų mokytojų parengimą ar mokinius nuo skaitymo atgrasantį privalomosios literatūros sąrašą, kurį, pasak knygos autoriaus, sudarinėja „apkirmiję biurokratai ir orūs, bet nuo realybės atitrūkę pedagogai.“

„Pasistengiau į knygą sudėti viską, dėl ko skauda mokytojams širdį. Knygą skyriau ne tik mokytojams, vyresniųjų klasių mokiniams ir jų tėvams, bet apskritai visiems, kurie kada nors mokėsi mokykloje. Tikiuosi, knyga padės užčiuopti esmę, dėl kurios verta skaityti“, – teigė K. Klimas.

Svajonė tapti rašytoju atgijo dirbant gimnazijoje

Sėkmingą komunikacijos specialisto karjerą į mokytojo darbą iškeitęs K. Klimas su šypsena prisimena mokytojo darbo paiešką: „Pateikiau savo gyvenimo aprašymą 10-iai Vilniaus mokyklų ir tos pačios dienos vakarą gavau kvietimą dirbti vienoje gimnazijoje. Kitą dieną jau ėjau į darbą. Tokia ta pedagogų paklausa Lietuvoje.“

Visą gyvenimą lydinti svajonė tapti rašytoju, beveik numarinta biuro rutinos, K. Klimui atgijo trečiaisiais darbo gimnazijoje metais: „Jaučiau, kad turiu, ką pasakyti, sudėjau visas patirtis į vieną knygą. <…> Apie švietimą reikia kalbėti, ne tik pažvelgti į mokyklos užkulisius, bet ir prisiminti kai kuriuos, mokyklos laikais numuilintus autorius, giliau pažvelgti į tam tikrus kūrinius. Ne sausai ir ne „vadovėliškai“ stengiausi juos aprašyti, o kad kiekvienam skaitytojui būtu įdomu įžvelgti tų kūrinių esmę ir paskatinti juos skaityti. Taip pat dėl šios priežasties atsirado „Privalomas neprivalomų knygų sąrašas“, sulaukęs didelio pasisekimo tarp mokinių ir literatūros mėgėjų.“

Sekti knygos autorių ir naujienas apie knygos „Mokytojas“ pristatymus galite „Facebook“ puslapyje „Lietuvių kalbos mokytojas“.