Nuo birželio vidurio Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka pradėjo teikti naują paslaugą – knygų pristatymą į namus.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorės Virginijos Grigorjevienės, ši paslauga dar nėra itin populiari, kai vasarą žmonės galbūt turi kitų užsiėmimų, bet, atėjus šaltajam laikotarpiui, tikimasi, kad ši paslauga turės didesnį pasisekimą. Be to, informacija apie šią paslaugą galbūt dar nepasiekė tų, kam ji skirta.

Knygų pristatymas į namus

Jei norite skaityti, tačiau negalite ateiti į biblioteką ir neturite artimų žmonių, galinčių jums parnešti knygų, biblioteka siūlo nemokamą knygų pristatymą į namus. Primindama skaitytojų aptarnavimo namuose tvarką, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė informuoja, kas gali užsisakyti knygas į namus Kėdainių mieste.

Asmenys, turintys judėjimo negalią/neįgalumo pažymėjimą dėl fizinės negalios; vyresni nei 70 metų senjorai, turintys senatvės judėjimo problemų; asmenys, dėl sveikatos sutrikimų laikinai negalintys judėti. Knygas galima užsisakyti Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos abonemento telefonu (8-640) 42047, el. paštu knyguuzsakymas.mdvb@gmail.com arba internetu per bibliotekos elektroninį katalogą. Jeigu asmuo dar nėra registruotas bibliotekos vartotojas, pirmą kartą atvykus pas jį į namus, bibliotekos darbuotojas užregistruoja ir išduoda skaitytojo pažymėjimą ir tos knygos jam yra vežamos pagal poreikį.

Knygos išduodamos mėnesio laikotarpiui su galimybe šį terminą prasitęsti, jei leidinys nėra rezervuotas kito skaitytojo. Knygos atvežamos ne dažniau kaip kartą per dvi savaites, vienu metu išduodami 5 leidiniai.

Knygų užsakymai į namus priimami antradieniais bibliotekos darbo metu. Knygos į namus pristatomos ketvirtadieniais. Prieš pristatant užsakymą, bibliotekos darbuotojas su skaitytoju telefonu susisiekia asmeniškai.

„Dar vasarą žmonės galbūt turi kažkokių kitokių užsiėmimų ir knygų skaitymą vis atideda, bet atėjus šaltajam laikotarpiui, rudenį ar žiemą, manau, kad ši paslauga turėtų būti populiari. Pristatydami knygas bibliotekos autobusėliu, mes palengvinsime bibliotekininkių darbą, kurios ir anksčiau savo skaitytojams nunešdavo knygas į namus“, – teigė bibliotekos direktorė.

Per karščius knygas pasiimsite anksčiau

Pasak Virginijos Grigorjevienės, nesiliaujant karščiams, pasidarė labai gaila mūsų pagyvenusių skaitytojų ir tų, kurie turi sveikatos negalavimų. Bibliotekai pradėjus darbą nuo 10 val., skaitytojas, atvykęs į biblioteką, kol pasirenka knygą, praeina valanda ir daugiau, todėl jis su knygomis iš bibliotekos išeina į patį karštį. Buvo sugalvota, kad tris kartus per savaitę – antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais – knygas paimti ir grąžinti galima nuo 8 val. Kadangi biblioteka skaitytojus įprastai priima nuo 10 val., prašoma iš vakaro paskambinti telefonu (8-640) 42 047 ir pranešti apie norą apsilankyti anksčiau. Kol dar neįdienojus nėra tokio alinančio karščio, skaitytojas su knygomis gali sugrįžti į namus.

Populiarėja knygomato paslaugos

Knygomato paslaugos atsiimant knygas nėra nauja bibliotekos paslauga, bet pastaruoju metu, kai lauke neatslūgsta karštis, asmuo gali užsisakyti knygą ir ją pasiimti bet kuriuo paros metu. Perskaitytas knygas galima grąžint į šalia stovintį įrenginį ,,Knygų grąžinimas“. Žmogus gali ateiti ir 6 val. ryte, ir 23 val. vakare – pasiimti knygas, o kitas grąžinti, nelaukdamas bibliotekos darbo valandų. Naudotis knygomatu nėra sunku.

Padaugėjo vaikų

Vasaros atostogų metu padaugėjo bibliotekoje apsilankančių vaikų, kurie ateina čia ir skaityti, ir žaisti. Kadangi bibliotekoje yra garso įrašų studija, yra dvi darbo vietos. Viena darbo vieta šiuo metu naudojama, o kita stovi be panaudos. Pasak bibliotekos direktorės, galbūt Vaikų skyriuje, trečiame aukšte, vaikai su ausinėmis, o atsiradus vietos edukacijų klasėje, be ausinių, jaunieji skaitytojai galės patys kurti muziką ir ją įsirašyti. Tik bus viena sąlyga, jog įsirašyti savo muziką bus galima į laikmeną, ne į kompiuterį.

Naudojimosi knygomatu tvarka

1.Užsisakyti norimus leidinius internetu galima Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos ekataloge: https://www.kedainiai.rvb.lt/bibliotekos-el-katalogas/

 1. Užsisakę leidinius internetu ir norintys knygas atsiimti knygomate iš karto turi užpildyti prašymą, esantį Bibliotekos interneto svetainėje adresu: https://www.kedainiai.rvb.lt/knygomatas/, įrašydami savo skaitytojo pažymėjimo numerį ir mobiliojo telefono numerį.
 2. Negalintys leidinių užsisakyti ekataloge, skambinkite telefonu (8 347) 53681.
 3. Leidinius į knygomatą sudeda bibliotekininkas, gavęs užsakymą.
 4. Prieš įdedant knygą į knygomatą, ji yra priskiriama skaitytojui ir išduodama.
 5. Skaitytojų prašymai knygas įdėti į knygomatą bus gaunami šiuo el. paštu: knyguuzsakymas.mdvb@gmail.com
 6. Prašome sulaukti SMS žinutės su knygomato prisijungimo kodu ir tik tada atvykti pasiimti leidinių.
 7. Gavę SMS žinutę, ateikite prie knygomato (jis yra Didžiosios Rinkos aikštėje 5, įėjus pro vartus, šalia Knygų grąžinimo dėžės). Įveskite gautą kodą. Paimkite knygas. Uždarykite skyrelio dureles.
 8. Pasiimti leidinius iš knygomato galite per 48 valandas.
 9. Užsakytus leidinius iš knygomato pasiimti reikia per SMS žinutėje nurodytą laiką.
 10. Norėdami rezervuotus leidinius pasiimti iš knygomato, turite pateikti prašymą ne vėliau kaip likus dviem darbo dienoms iki leidinio rezervacijos galiojimo pabaigos.
 11. Užsakytus leidinius knygomate galite pasiimti bet kuriuo paros metu, septynias dienas per savaitę.
 12. Knygos, nepasiimtos per žinutėje nurodytą laiką, grąžinamos į fondus arba išduodamos kitam skaitytojui (jeigu knyga buvo rezervuota).
 13. Knygas, užsisakius po 17 val. bus galima atsiimti tik kitą dieną.
 14. Knygomate yra 14 dėžučių. Užpildžius visas dėžutes, užsakymo reikės laukti iki 48 val.
 15. Knygomatas nėra skirtas knygų grąžinimui. Knygas grąžinti galima į knygų grąžinimo įrenginį, esantį šalia knygomato.