Antrą sezoną moterų krepšinyje gyvuojančios Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto komandos šviesuliu tapo Kėdainių sporto centro absolventė, trenerės Gerdos Čečkauskienės auklėtinė Laurita Jurčiūtė.

Krepšininkė pakviesta į šalies moterų krepšinio rinktinę. O Kėdainiai ruošiasi jau kitą sezoną turėti savo komandą šalies čempionate.

23-ejų 178 cm gynėja L. Jurčiūtė renka solidžius skaičius tiek „Huawei Moterų lygos“ A divizione, tiek Baltijos čempionate, kuriuose žaidžia LCC universiteto komanda.

Pastarajame turnyre L. Jurčiūtė per vidutiniškai 30,5 minutės fiksuoja po 22,3 taško, 4,3 atkovoto kamuolio, 3,5 rezultatyvaus perdavimo ir 17,4 naudingumo balo. Pagal pelnytus taškus ji rikiuojasi antra visame čempionate.

A diviziono kovose mergina per vid. 28,5 minutės verčia po 21,6 taško (daugiausiai lygoje), atkovoja 4,4 kamuolio, atlieka 3,8 rezultatyvaus perdavimo ir fiksuoja 15 balų naudingumą.

Komandos lyderė

Pastaraisiais metais traumų kamuota krepšininkė sugebėjo atsigauti ir yra visiška LCC komandos lyderė. Kaip teigia L. Jurčiūtė, toks sugrįžimas jai teikia didžiausią džiaugsmą.

„Labiausiai didžiuojuosi sugrįžusi po traumos, – sakė L. Jurčiūtė portalui moterulyga.lt. – Jau ne pirma rimta trauma, tai džiaugiuosi, kad vis dar turiu motyvacijos žaisti ir nėra baimės eiti į kontaktą. Pagerinau psichologinius dalykus ir dar yra ką gerinti, nes būna visko. Taip pat tikrai yra dar kur tobulėti fizinėje formoje. Manau, kad greitis ir staigumas ne visai sugrįžo.“

Lauritos atstovaujama LCC universiteto komanda A divizione pralaimėjo visus 6 mačus, o Baltijos čempionate suklupo 13 kartų. Pergalės recepto niekaip nerandanti ekipa dar labai jauna, bet L. Jurčiūtė tikina, kad tokios pamokos tik grūdina.

Taip ugdosi charakteris

„Iš šono žiūrint, turbūt sunku įžvelgti pozityvumo, bet tobulėjimas yra. Komanda pradėta kurti nuo nulio, dar tik antras sezonas, o jau žaidėme su Eurolygos ekipa (Rygos TTT – aut. past.). Visas tobulėjimo procesas vyksta po truputį, mažais žingsneliais, – įsitikinusi kėdainietė, uostamiesčio ekipos lyderė. – Turbūt labiausiai ugdosi charakteris.

Mano komandoje daugelis dar eina į mokyklą ir žaidžia moksleivių lygoje, todėl jos nėra mačiusios aukštesnio lygio ir čia žaisdamos susiduria su daug iššūkių, kurių niekada neturėjo.

Ypač po daug pralaimėjimų reikia rasti motyvacijos toliau žaisti, tobulėti, už save pastovėti. Taip pat pamato, koks iš tikrųjų yra lygis, kuriame jos žaidė ir kiek dar reikia visko išmokti norint lygiaverčiai rungtyniauti. Be abejonių, įgauname patirties.“

Lėtas procesas

„Ramiai reaguoja, – paklausta, kaip trenerių štabas reaguoja į pralaimėjimus, atsako L. Jurčiūtė. – Kaip ir sakau, procesas yra sunkus ir lėtas, kai kuri komandą nuo nulio. Bet žinome savo tikslus, ką norime matyti ateityje, tai ir nepanikuojame.“

„Pralaimėjimų priežasčių yra daug: tiek individualių įgūdžių skirtumas, tiek patirties nebuvimas. Komandoje ne vien tik lietuvės, yra ir užsieniečių, kurios taip pat jaunos, pirmą kartą atvykusios svetur. Joms čia ir krepšinis kitoks, ir aplinka, ir vaidmuo komandoje. Ir dar reikia tarpusavyje susibendrauti, sukurti atmosferą“, – sudėtingą tobulėjimo mechanizmą apibūdino Laurita.

2 min. už Lietuvą

Klaipėdos ekipos vedlė praėjusiame FIBA nacionalinių rinktinių lange sugrįžo į Lietuvos rinktinę. Rimanto Grigo kvietimo sulaukusi L. Jurčiūtė spėjo išbėgti 2 minutėms į aikštę rungtynėse su Prancūzija.

Mergina džiaugėsi, kad po traumos sulaukė įvertinimo ir toliau žada siekti savo tikslų.

„Viskas priklauso nuo to, kaip žaisiu šį sezoną, todėl koncentracija didžiausia yra dabar, o kaip bus – pamatysiu po sezono. Aišku, idealiausiu atveju norėčiau save išbandyti Europos taurės komandoje“, – pokalbį užbaigė krepšininkė.

Karjera:

2015-2016 m. Vilniaus Kibirkštis (LMKL);
2016-2017 m. Vilniaus Kibirkštis (LMKL);
2017-2018 m. Vilniaus Kibirkštis (LMKL);
2018-2019 m. Podgoricos Budučnost (Juodkalnija)
2019-2020 m. sausio pradžioje prisijungė prie Šiaulių Šiaulių (Moterų lyga);
2020-2021 m. Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas (Moterų lyga);
2021-2022 m. Klaipėdos LCC tarptautinis universitetas (Moterų lyga).

(LKF nuotr.)

Lietuvos čempionate – ir Kėdainių komanda

L. Jurčiūtė – vienintelė kėdainietė, rungtyniaujanti šalies moterų krepšinio lygoje, ir vienintelė – šalies rinktinėje.

Pirmoji Lauritos trenerė Kėdainių sporto centre G. Čečkauskienė “Kėdainių mugei” atskleidė, kad jau kitą sezoną ir Kėdainių moterų krepšinio komanda gali startuoti „Huawei Moterų lygos“ B divizione.

Trenerės G. Čečkauskienės (nuotraukoje trečia iš kairės) „auksinė” komanda „Žvaigždžių dienoje”. (Asmeninio albumo nuotr.)

Vienintelė šiuo metu Kėdainiuose krepšininkes treniruojanti G. Čečkauskienė sakė sulaukusi rajono sporto vadovų raginimo burti komandą. Labiausiai trenerę džiugina buvusių auklėtinių palaikymas. „Merginos entuziastingai žiūri į tai, – sako būsima ir moterų komandos trenerė. – Jų mokslai jau – į pabaigą ir jos galės laisvai rinktis, kuriai komandai atstovauti.“

Pasak G. Čečkauskienės, starto penketuką iš buvusios auksinės sporto centro komandos (1997–1998 metais gimusiųjų) moterų komanda turėtų. (G. Čečkauskienės auklėtinės, tarp kurių – ir L. Jurčiūtė, atstovaudamos Kėdainių SC, yra tapusios šalies Moksleivių lygos čempionėmis.)

Moterųlyga.lt ir „Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos