Intelektualinių žaidimų ir galvosūkių ištroškę lifosiečiai nekantriai laukė lapkričio paskutiniosios dienos. Tądien, paskutinę rudens dieną, startavo jau aštuntasis protų kovų žaidimo sezonas, kuriame savo jėgas išbandys 16 bendrovės „Lifosa“ darbuotojų komandų.

Žinių viktorinoje savo žinių bagažą išbando ne tik esami, bet ir buvę „Lifosos“ darbuotojai, susibūrę į „Veteranų“ komandą. Be to, šiais metais į žaidimą įsitraukė naujai suburta komanda pavadinimu „Lifonautai“.

Jau ne pirmus metus iš eilės protų žaidimuose dalyvauja ir „Lifosos“ veteranų komanda.

Na, o praėjusių metų „Protų kovų“ nugalėtoja, fosforo rūgšties cecho komanda „Kuklus klanas“ nesikuklina – šiais metais jie ir vėl dės visas pastangas, kad taptų pirmosios vietos laimėtojais.

Žaidimas, kuriame netrūksta azarto

„Tikrai labai džiugu, kad tarp mūsų darbuotojų užgimė tokia graži tradicija – susitikti intelektualiame žaidime. Į jį visi ateina geros nuotaikos, linksmi, azartiškai nusiteikę, – pastebi Juozas Baniota, bendrovės administracijos direktorius. – Tradiciškai, jau trečius metus iš eilės, žaidime dalyvauja 16 komandų. Nors viena jų ir iširo, tačiau į žaidimą grįžo kita, kuri žaidė anksčiau. Taigi, 16 komandų skaičių išlaikyti pavyko ir šiais metais“.

Pašnekovas per visas protų kovas dirba ir balsų skaičiavimo komisijoje. Pasak J. Baniotos, pasitaiko, kad komandų nariai kreipiasi dėl neįskaičiuotų balsų, neva nekorektiškai suformuluotų klausimų, galimų kelių atsakymų. Komandų narių pretenzijos turi būti argumentuotos ir pagrįstos. Balsų skaičiavimo komisija per vieną parą turi išspręsti visus ginčytinus klausimus ir pateikti savo sprendimą.

Lyderių tarpe – kelios komandos

Tokia situacija susidarė ir sužaidus pirmąjį turą – net kelios komandos pretenduoja į turnyrinės lentelės viršūnę, tad kyla ir pagrįstų pretenzijų. Po apeliacijos komandai „Pakopa po pakopos“ buvo pridėtas vienas papildomas taškas.

Kiekvienas žaidimas ne tik padidina žinių bagažą, bet ir suteikia daug gerų ir teigiamų emocijų.

Po pirmojo turo (kurių iš viso bus keturi), pirmoje vietoje įsitvirtino praėjusių metų laimėtoja, „Kuklaus klano“ komanda.

Pasak J. Baniotos, ne vienerių pastarųjų metų patirtis parodė, kad lyderėmis būna trys-keturios komandos, tačiau pirmosios vietos laimėtojas paaiškėja tik tęsiantis žaidimui.

„Komandos, kurios yra pakankamai stiprios, savų pirmaujančių pozicijų jau neužleidžia. Apskritai, azarto, kovingumo bei aistrų šiame žaidime netrūksta. Visi „Protų mūšio“ dalyviai atkakliai kaunasi dėl kiekvieno taško“, – pažymi pašnekovas.

Naujokų sėkmė

Eglė Šiuipienė, naujosios komandos „Lifonautai“ lyderė, pasakojo, kad „protmūšiai“ įtraukia savo azartiškumu.

„Man labai patinka šis žaidimas. Dabartinės mūsų komandos nariai iki tol dalyvaudavo šiame žaidime kaip kviestiniai nariai kitų komandų sudėtyse. Tad galiausiai nutarėme, kad galime suburti savą komandą. Dalyvauti žaidime vilioja azartas, įdomūs klausimai, bendravimas tiek su savo, tiek su kitų komandų nariais. Man asmeniškai įdomiausi tokie klausimai, kuriuos galima išmąstyti“, – šypsojosi pašnekovė. Naujokams pirmasis turas buvo gana sėkmingas – jie visų komandų rikiuotėje užėmė aukštą penktąją vietą.

Tikslas – pirmoji vieta

Tik išgirdę pirmuosius klausimus, komandų nariai surimtėja. Juk šiame žaidime svarbus kiekvienas taškas!

Praėjusių metų „Lifosos“ „Protų mūšio“ nugalėtojų komandos „Kuklus klanas“ lyderis Jonas Japertas sakė, kad šiųmetė komandos sudėtis nesikeičia. Paklaustas, kodėl, šyptelėjo: „Nes sėkminga tokia, kokia yra“. Kartu jis prisipažino, kad šioms kovoms specialiai nesiruošia, o įdomiausi klausimai tokie, kuriuos reikia išmąstyti bei rimtai pasukti galvą.

„Prieš kiekvieną žaidimo sezoną sau keliame tikslą būti pirmiems. Praėjusiais metais už pirmąją vietą mums atiteko 900 eurų prizinis čekis. Juos išleidome savoms pramogoms. Tačiau ir šiais metais tikimės tapti pirmieji“, – šyptelėjo J. Japertas.

Kokių klausimų tikrai nebus?

Pasak šiam žaidimui jau ne pirmus metus diriguojančio Tomo Satkausko, azarto „protmūšiuose“ išties netrūksta, o lifosiečiai jau yra rimti ir patyrę žaidėjai. Tiesa, T. Satkauskas prieš pirmojo turo pradžią, kalbėdamas su žurnalistais, sakė, kad šių metų žaidimo klausimai bus lengvesni nei praėjusių metų turnyre. Be to, ir klausimų, susijusių su chemija, bus mažai.

„Klausimų, susijusių su chemija, chemikams nesistengiu daryti, nes jie gali būti jiems per lengvi. Parenku iš kitų temų, kad žaidėjai praplėstų savo žinias, sužinotų kažką naujo ir įdomaus. Kuo patarčiau domėtis čia dalyvaujantiesiems? Sunku pasakyti, nes klausimai yra iš absoliučiai visų kategorijų. Labai daug temų. Klausimų būna ir iš geltonosios spaudos, ne tik iš įvairių mokslo sričių. „Siurbkite“ visą informaciją, esančią aplink“, – nusijuokė protmūšio vedėjas T. Satkauskas.

Genialu tai, kas paprasta

Patyrę žaidimo dalyviai laukia ne tik kiekvieno „Protų mūšio“ turo, bet ir jų pabaigtuvių. Ir ne tik dėl to, kad sužinotų čempionus, bet ir dėl šmaikščiųjų nominacijų. Juk labiausiai prašovusieji atsakyti į suktus klausimus būna pagerbti už originalumą.

O painių klausimų ir šiųmečiame žaidime netrūks. Taigi žaidimas įsibėgėja, tad aistrų lifosiečių „Protų mūšiuose“ tikrai netrūks. O pavasarį paaiškės, kas iškovos galvočiausiųjų titulą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.