Vėlų ketvirtadienio vakarą Kėdainiuose, P. Lukšio gatvės daugiabutyje, kilo gaisras. Į įvykio vietą skubėjo visos specialiosios tarnybos. Ugnis įsiplieskė 5-uoju numeriu pažymėto namo trečiame aukšte, vieno iš butų virtuvėje.

Kilusį gaisrą pirmieji pastebėjo ir apie 20.30 val. pranešė greitosios pagalbos medikai, kurie į tą patį namą atvyko į iškvietimą pas ligonį.

Į daugiabučio kiemą atskubėjo keturi Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobiliai, greitosios medicinos pagalbos, policijos ekipažai.

Kaip informuoja Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, 20:28 val. gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, P. Lukšio g., laiptinė pilna dūmų. Atvykus ugniagesiams degė butas atvira liepsna. Išdegė virtuvė, koridorius, apdegė namų apyvokos daiktai, aprūko kiti du kambariai, uždūminta ir aprūko namo laiptinė, sulieti apačioje esantys butai.

Bute nudegė plastikiniai vamzdžiai, dviejų laiptinių gretimuose butuose užsuktas vanduo, šildymas ir dujos. Ar buvo dūmų detektorius, nėra galimybės nustatyti.

Buto gyventoja su trimis mažamečiais vaikais nenukentėjo, tačiau išvežta į gydymo įstaigą profilaktinei apžiūrai. Dėl susidariusios situacijos informuotas Civilinės saugos specialistas.

Stasys Okunevičius, rajono savivaldybės administracijos mentorius civilinės ir priešgaisrinės saugos klausimais, penktadienio rytą sakė, jog šiuo metu tariamasi dėl be būsto likusios šeimos apgyvendinimo. „Kaip tik sprendžiame šį klausimą, priklausys nuo to, kokie bus mamos planai, galbūt apsistos pas gimines ar panašiai. Jeigu reikės, savivaldybė pasirūpins apgyvendinimu“, – sakė S. Okunevičius.

Pasak jo, mamos ir vaikučių savijauta nebloga, šeštadienį šeimą žadama išleisti iš Kėdainių ligoninės vaikų ligų skyriaus, jie laikinai apsigyvens pas močiutę mieste. Bus kreiptasi dėl savivaldybės vienkartinės pašalpos, mokamos nukentėjusiems nuo gaisro žmonėms, ieškoma tinkamo šeimai su vaikais socialinio būsto. Su šeima susisiekė ir seniūnijos socialinė darbuotoja.

Geranorišką pagalbą – drabužius, baldus, žaislus – nukentėjusiai nuo gaisro šeimai siūlo ir rajone veikiančios organizacijos, pavieniai žmonės.