Ketvirtadienį, rugsėjo 22-ąją keli šimtai Europos miestų rengia Dieną be automobilio ir kviečia visus gyventojus tądien rinktis aplinkai palankesnį keliavimo  būdą.

Nors automobiliai – patogi susisiekimo priemonė, tyrimai rodo, kad automobilių išmetami teršalai turi neigiamos įtakos tiek aplinkai, tiek žmonių sveikatai, todėl aplinkosaugininkai ir sveikatos specialistai ragina žmones dažniau keliauti viešuoju transportu, dviračiu, paspirtuku ar pėsčiomis.

,,Jei išties negalite išsiversti be automobilio, vertėtų transporto priemonę išnaudoti racionaliai – nevažiuoti po vieną, pasisiūlyti pavėžėti kitus šeimos narius ar kaimynus. Taip ir pinigų sutaupysite, ir kelionė bus malonesnė. Miestuose bus mažiau taršos, mažiau triukšmo, mažiau spūsčių“, – teigia akcijos organizatoriai.

Rugsėjo 22-ąją, minint Dieną be automobilio, visą dieną Kėdainių mieste UAB-ės „Kėdbusas“ viešuoju transportu bus galima važiuoti nemokamai.

Praleisti visą dieną be automobilio ragins ir susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“, kuri 500 iš savo paspirtukų 12-oje Lietuvos miestų, tarp jų ir Kėdainiuose, taikys nulinę kainą atrakinimui, kelionės laikas nebus ribojamas.

„Kėdainių mugės“  inf.

,,Kėdainių mugės“ archyvo nuotrauka