Kėdainiuose šįryt ant kojų buvo sukeltos policijos pajėgos. Iš Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena”, esančio Mindaugo gatvėje, dingo keturmetis. Savivaldybėje pradėtas tyrimas dėl įstaigos vadovės Aušros Nesterovienės atsakomybės.

„Kėdainių mugės” žiniomis, tas pats vaikas sėkmingai vienas iš darželio buvo iškeliavęs ir praėjusią savaitę. Jį vaiko mamos draugė tuo metu, kai tėvai buvo ramūs, jog jų vaikas saugus darželyje, sutiko prekybos centre „Maxima” (prie autobusų stoties).

Tą kartą buvo apsieita be policijos pagalbos.

Tačiau šiandien, kaip informavo Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė, skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 iš lopšelio-darželio paskambinusi pranešėja sakė, kad žaidžiant lauke iš kiemo dingo 4-erių metukų vaikas. Jo intensyviai ieškoma, bet kol kas rasti nepavyksta. Pranešėjos teigimu, apie vaiko dingimą informuoti mažylio tėvai.

Pranešimas apie pagalbos poreikį buvo perduotas policijai.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Vaitkevičienės teigimu, policija apie tai, kad Kėdainiuose, Mindaugo g. iš ugdymo įstaigos kiemo dingo keturmetis vaikas, informuota šiandien, 10.50 val. 

Į darželį nuvykus pareigūnams vaikas jau buvo surastas. Pareiškimas dėl įvykio nebuvo gautas. Papildomai informacija apie įvykį perduota Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojams.

Pasak policijos atstovės, tokie įvykiai, kad iš ugdymo įstaigos dingtų vaikas, išimtinai reti. Nutikus tokiam įvykiui rekomenduojama nedelsiant informuoti pareigūnus, pagal galimybes, atidžiai apžiūrėti teritoriją.

A.Nesterovienė.

Jau po pirmo vaiko pabėgimo iš darželio praėjusią savaitę, Kėdainių rajono savivaldybėje sudaryta komisija atlikti tyrimą dėl lopšelio-darželio „Puriena” direktorės A. Nesterovienės atsakomybės.

Neoficialių šaltinių teigimu, ugdymo įstaigos vadovė A. Nesterovienė apie įvykį tiesioginių savo vadovų – nei Švietimo skyriaus, nei švietimą kuruojančios vicemerės neinformavo.

Su lopšelio-darželio „Puriena”, iš kurio sėkmingai bent du kartus pabėgo auklėtinis, direktore A. Nesterovienę susisiekti kol kas nepavyko.

Pasak telefonu atsiliepusios „Purienos” darbuotojos, direktorė šiuo metu yra savivaldybėje ir grįžusi paskambins pati. Išklausę A. Nesterovienę, straipsnį papildysime.

(Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena” feisbuko nuotraukos)