Kauno apskrities keliuose kasdien įvyksta nemažai eismo įvykių, kurių metu sužalojami ar žūsta eismo dalyviai, dėl vairuotojų neapdairumo dažnai susidaro avarinės situacijos. Ne visada vairuotojai sugeba pasižymėti įspėjamaisiais ženklais priverstinai sustojus, o kartais visa to net neįmanoma padaryti, kadangi automobilyje tiesiog nėra privalomų vežiotis daiktų: avarinio ženklo, šviesą atspindinčios liemenės, pirmosios pagalbos rinkinio, gesintuvo ir t. t. Neapdairumas gali turėti itin neigiamų pasekmių, ypač kuomet kelyje būtina suteikti pirmąją pagalbą.
Kad būtų primintos būtiniausios taisyklės eismo dalyviams, kurių nepaisymas gali kainuoti gyvybę, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kelių policijos valdyba ir Kėdainių rajono policijos komisariatas, bendradarbiaudami su socialiniu partneriu vairavimo mokykla UAB „Rigveda“, organizavo prevencinį renginį „Kelyje smulkmenų nebūna“.
Jame dalyvių laukė Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) žinių patikrinimas, reakcijos testas bei praktinės tarpusavyje susijusios užduotys, kurias, kaip pasirodė, nebuvo taip paprasta įveikti.
Užduočių metu dalyviai dažniausiai pamiršdavo pasitikrinti, ar automobilyje yra būtinos vežiotis priemonės. Pavyzdžiui: Jūs važiuojate keliu ir staiga Jums sprogo padanga, sustojote važiuojamoje kelio dalyje. Pagal KET reikalavimus, vairuotojas turi būti užsidėjęs šviesą atspindinčią liemenę, išlipti iš automobilio ir tam tikru atstumu nuo savo automobilio pastatyti avarinį ženklą, įspėjantį kitus vairuotojus apie kliūtį kelyje. Paprastai daroma klaida: iš automobilio išlipa ne tik vairuotojas, bet ir keleivis, blaškosi aplink automobilį, ieško šviesą atspindinčios liemenės bagažinėje uždengdami įjungtas avarines šviesas. Asmuo dėl savo saugumo iš automobilio turėtų išlipti jau užsidėjęs minėtą liemenę, kad būtų matomas kitiems eismo dalyviams ir, vadovaujantis KET, pasirūpinti, kad kiti vairuotojai būtų įspėti apie esančią kliūtį kelyje. Tam yra būtinos avarinio sustojimo vietos ženklinimo priemonės.
Kaip renginio „Kelyje smulkmenų nebūna“ dalyviai moka suteikti pirmąją pagalbą vertino ir kartu mokė VšĮ Kauno miesto Greitosios medicinos pagalbos stoties atstovai. Geriausiai pasirodžiusiems įteikė diplomus su simbolinėmis dovanėlėmis. Pirmosios pagalbos rungtyje savo įgūdžius galėjo tobulinti ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai.
Sunkiau dalyviams sekėsi atsakyti ir pademonstruoti, kaip jie elgtųsi jei iš po automobilio variklio dangčio pradėtų veržtis tiršti juodi dūmai. Dauguma jų būtų linkę atidaryti variklio dangtį ir ieškoti dūmų kilimo priežasties, neįvertindami, kas nutinka, kai liepsna gauna oro. Gesinimo priemonių gamintojo UAB „Merseta“ atstovai įspėjo, kad automobilyje pajutus svilėsių kvapą ir pasirodžius tirštiems juodiems dūmams iš po variklio dangčio, jokiu būdu negalima pilnai atidaryti variklio dangčio, reikia jį tik truputį praverti ir gesintuvo turinį purkšti į vidų. Pernai metais Lietuvoje užfiksuoti 1 088 transporto priemonės užsidegimo atvejai. 305 transporto priemonės sudegė nepataisomai. 1 088 – 8,6 proc. visų šalyje kilusių gaisrų. Transporto priemonių gaisrai yra trečioje vietoje ir nusileidžia tik gaisrams atvirose teritorijose ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
Įveikus visas rungtis, prizais buvo apdovanoti geriausiai pasirodę dalyviai. Aktyviai renginyje dalyvavę žiūrovai ir teisingai atsakinėję į viktorinos klausimus taip pat išėjo nešini dovanomis.
Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdyba dėkoja visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie prevencinio renginio „Kelyje smulkmenų nebūna“ organizavimo bei įgyvendinimo.