Pirmadienis, 14 spalio, 2024
9.3 C
Kėdainiai
PradžiaSirenosKelyje partrenktas briedis

Kelyje partrenktas briedis

-




Ketvirtadienio rytą ugniagesiams teko skubėti į Pelėdnagių sen., Šilainėlių k., nes buvo gautas pranešimas, kad reikia likviduoti eismo įvykio, kurio metu transporto priemonė susidūrė su stambiu laukiniu žvėrimi, padarinius.

,,Apie tai ugniagesiams pranešė policijos pareigūnai. Jie paprašė atvykti nuvalyti kelio dangą. Ant kelio buvo partrenktas briedis. Kelio danga nuvalyta ir nuplauta“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Tokių atvejų būna dažnai

Pasak saugaus eismo specialistų, susidūrimų su laukiniais gyvūnais pasitaiko nuolat, jų itin padaugėja rudenį ir pavasarį, tad vairuotojai turi būti labai atidūs, nuolat atidžiai stebėti kelkraščius, neviršyti leistino greičio.

„Nemaža dalis susidūrimų įvyksta anksti ryte ir vėlai vakare, tokiu laikotarpiu laukiniai gyvūnai aktyviausi, tad nepraraskite atidumo. Žinokite, kad jei kelią perbėgo šernas ar stirna, greitu metu paskui jį gali prabėgti visas gyvūnų būrys“, – sakė Gamtos išteklių apsaugos skyriaus vyr. specialistė Dalia Černevičienė.

Kaip pastebi aplinkosaugininkė, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į kelio ženklus, kurie įspėja apie laukinius gyvūnus – šie ženklai statomi kelio atkarpose, kuriose didžiausia tikimybė sutikti gyvūną.

„Supraskite, kad laukiniai gyvūnai nesustos tam, kad praleistų automobilį, o stengsis kuo greičiau prabėgti, kas dažnu atveju baigiasi autoįvykiu“, – teigė D. Černevičienė.

Specialistų teigimu, staiga į kelią iššokančių gyvūnų reikia itin saugotis užmiesčio keliuose, ypač miškingose vietose. Vairuotojai negali jaustis visiškai saugūs net ir mieste arba magistralėse, kur specialiai nuo žvėrių yra įrengtos tvoros.

Kaip išvengti susidūrimo?

Svarbiausias patarimas – pasirinkti saugų greitį ir vairuojant neužsiimti pašaline veikla. Reikia atidžiai stebėti ne tik kelią, bet ir šalikelę.

Ekspertai sako kad, iš tolo pamačius ant kelio išbėgusį gyvūną, nereikia bandyti jo apvažiuoti, dar blogiau – bandyti jį nubaidyti garsiniu signalu ar mirksint šviesomis. Tai gali tik dar labiau išgąsdinti žvėrį, o tuomet jis elgiasi neprognozuojamai.

Dažniausiai, anot draudikų, vairuotojai susiduria su į kelią išbėgusiais briedžiais, stirnomis, šernais, kiškiais, tai pat paukščiais.

Paprastai kuo gyvūnas stambesnis, tuo susidūrimo pasekmės būna skaudesnės – stipriai aplamdomi automobiliai, dūžta jų stiklai, sužalojami transporto priemonėje esantys žmonės.

Jei susidūrimo metu buvo sužeistas ar nugaišo gyvūnas, buvo aplamdytas automobilis, nukentėjo juo važiavę žmonės, buvo apgadinti kelio ženklai ar kiti kelio elementai, informaciją apie eismo įvykį būtina pateikti bendruoju pagalbos telefonu 112.

,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

reklama

Taip pat skaitykite