Rajono Tarybos nariai patvirtino Kėdainių rajono savivaldybės 2016 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos objektų sąrašą.

Kadangi kelių  priežiūros ir plėtros programa šįmet patvirtinta gerokai anksčiau, tai duobės krašto keliuose turėtų būti užlygintos nelaukus vasaros.

Kadangi kelių priežiūros ir plėtros programa šįmet patvirtinta gerokai anksčiau, tai duobės krašto keliuose turėtų būti užlygintos nelaukus vasaros.

Taip pat buvo paskirstytos rajono savivaldybės 2016 metų Kelių priežiūros ir plėtros programos gautos lėšos – 1 755 800 eurų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti. Didžioji lėšų dalis (1 020 000 Eur) tenka kaimiškosioms seniūnijoms, 680 000 eurų paskirta Kėdainių miesto seniūnijai. Už likusius pinigus bus su gyventojų lėšomis kapitaliai remontuojamas vienas kelias, atliekama gatvių inventorizacija bei kiti saugumo darbai.
„Labai dėkoju seniūnijų seniūnams bei Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus specialistams, kad jie gerokai anksčiau parengė visą būtiną informaciją, jog kelių priežiūros ir plėtros programa būtų patvirtinta. Šįmet viską paruošėme geru mėnesiu anksčiau negu ankstesniais metais. Vadinasi, visus darbus galėsime pradėti anksčiau. Neretai gyventojai skųsdavosi, kad kelių tvarkymas pradedamas labai vėlai, tačiau vėlavimą lemdavo visos būtinos procedūros: pirmiausia reikia paruošti programą, ją patvirtinti, vėliau surengti viešųjų pirkimų konkursus ir tik tada jų laimėtojai gali pradėti dirbti. Manau, jog šįmet duobės gatvėse bus sulopytos gerokai anksčiau negu rugpjūčio pabaigoje, kaip nutikdavo ankstesniais metais“, – sakė rajono meras Saulius Grinkevičius. Rajono vadovas pastebėjo, jog šįmet rengiant programą prioritetas buvo skirtas ne pavienių duobių tvarkymui, bet ištisinių dangų atnaujinimui.
Vienos seniūnijos į tokias rekomendacijas atsižvelgė labiau, kitos mažiau. Dotnuvos seniūnijoje planuojama užlopyti 1500 kvadratinių metrų duobių, Vilainių seniūnijoje 800 kvadratinių metrų, o Pelėdnagių seniūnijoje tik 200 kvadratinių metrų. „Tai, kad mes mažiau lopome duobių, nereiškia, jog neprižiūrime kelių. Jau kuris laikas daugiau lėšų prašome ištisinių atkarpų atnaujinimui. Tada yra didesnė ekonomija, nes nuolatinis duobių lopymas neretai būna bergždžias darbas“, – sakė Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis. Jo teigimu, pelėdnagiškiams paprasčiau prižiūrėti žvyrkelius, nes seniūnija turi greiderį ir juo kelius greideriuoja ne tik du kartus, kaip privaloma, bet pagal poreikį. „Mes jau pradėjome greideriavimo sezoną, nes vienas žvyrkelis buvo labai duobėtas, tai jį suskubome nugreideriuoti, kad važiavimas taptų saugesnis“, – sakė seniūnas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.