„Kažkada savo darbų parodą surengiau dirbtuvėse tarp staklių trims draugams, o dabar naujausių fotografijų įvertinti kviečiu didesnį bičiulių būrį“, – pristatydamas savo parodą sakė kėdainiečiams puikiai pažįstamas fotografas Vytautas Valatka.

Vytautas Valatka pamėgo keliones, kurių įspūdžius noriai fiksuoja fotoaparatu, o vėliau vėl išgyvena darydamas labiausiai pavykusių kadrų nuotraukas.

Vytautas Valatka pamėgo keliones, kurių įspūdžius noriai fiksuoja fotoaparatu, o vėliau vėl išgyvena darydamas labiausiai pavykusių kadrų nuotraukas.

Naujojoje parodoje, kurią V. Valatka surengė savo namų valdose, paskutiniųjų jo kelionių įspūdžiai. „Paskatinti bičiulių kartu su žmona bent porą kartų per metus išvažiuojame į pažintines keliones. Jose pamatome daug įdomybių. Jų tiesiog negaliu neįamžinti. Paprastai iš kelionių parsivežu po pusantro tūkstančio nuotraukų. Grįžęs ir tvarkydamas archyvus aš vėl mintimis grįžtu į lankytas vietas, prisimenu tai, ką patyriau įsimintiniausia. Tos mano kelionės nėra skirtos fotografijai, tad ne visada nuotraukos atspindi tai, kas aplankytame krašte palieka didžiausius įspūdžius. Neretai fotografuoti turiu paskubomis, juk neversiu savo bičiulių pakeleivių laukti, kol saulė pasieks reikiamą geram kadrui tašką. Tačiau tarp daugybės nuotraukų visada atrandu tokių, kurios yra vertos parodyti platesniam ratui“, – sakė patyręs fotografas.
Naujojoje parodoje nuotraukos, atspindinčios Sicilijos, Gran Kanarijos, Lanzarotės, Stokholmo vaizdus. „Kelionėse mėgstu fotografuoti viską: ir gamtą, ir žmones, ir netikėtus įvykius. Vienu metu buvau susižavėjęs kaktusais, tai vis stengdavausi jų nepraleisti užfiksuoti išvykose. Kartą net kuriozinį nuotykį turėjau stengdamasis padaryti kuo gražesnį man patikusio didžiulio kaktuso kadrą. Jau nusitaikiau fotoaparatą, tačiau nutariau, kad geresnis vaizdas bus, jei kokį žingsnį pasitrauksiu atgal. Taip pamažu traukiausi ir nepajutau, kaip atsisėdau ant kito dygliuotojo augalo. Gerai, kad jo spygliai buvo labai kieti ir aštrūs, tai atšokau kaip kulka. Nežinia, kas būtų buvę, jei būčiau rimtai prisėdęs. Greičiausiai kelionė būtų pasibaigusi tik prasidėjus“, – šypsojosi V. Valatka.

Kėdainietis liko sužavėtas Gran Kanarijos kopomis.

Kėdainietis liko sužavėtas Gran Kanarijos kopomis.

Šiam fotografui itin svarbu jo kelionių draugų ir kolegų, patyrusių fotografų, vertinimai. „Man fotografija – hobis. Suprantu, kad profesionalai yra tie, kas iš šio užsiėmimo gyvena, o aš fotografuoju savo malonumui. Dabar fotografuoju paprastu „Canon“ fotoaparatu, tačiau labai gerai prisimenu pirmąjį aparatą „Vesna“, kurį būdamas dvylikametis nusipirkau už dešimt rublių.
Jis man tarnavo kelerius metus, kol padirbėjęs statybose susitaupiau 55 rublius ir nusipirkau išsvajotąjį „Zenit“. Su juo net tarnaudamas kariuomenėje nesiskyriau, nors ten fotografuoti ir nebuvo leidžiama. Manau, kad geram fotografui reikia ne tik geros aparatūros, bet ir aplinkos pajautimo. Teko matyti tokių nuotraukų, kurios visai nevertos dėmesio, nors jos padarytos su itin prašmatnia ir jautria aparatūra. Mano manymu, gerai nuotraukai reikia ne tik gražaus vaizdo, bet ir jausmo“, – sakė V. Valatka.
Paklaustas, ar šias nuotraukas jis planuoja parodyti platesniam ratui, kėdainietis tikslaus atsakymo dar nežinojo: „Galbūt jas bus galima pamatyti kokioje jungtinėje Kėdainių fotografų parodoje.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.