Dvi savaites veikė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro dieninė vasaros stovykla ,,Mano penki pojūčiai”. Vieną savaitę stovyklavo mažesni – 6–7 m., o kitą savaitę – 8–10 m. vaikai. Jie žaismingai tyrinėjo svarbiau­sius žmogaus pojūčius.

„Mūsų stovyklos tikslas – padėti vaikams suprasti, kuo svarbūs yra tokie pojūčiai, kaip rega, klausa, lytėjimas, skonis ir uoslė. Svarbu, kad vaikai ne tik susipažintų su savo vidiniu pasauliu, bet ir mokėtų susieti visa tai su išoriniu pasauliu, nes tai padeda susiorientuoti aplinkoje, ugdo vaikų savarankiškumą, kūrybiškumą.

Kelionė pojūčių traukinuku trunka 5 dienas. Kasdien sustoję vis kitoje stotelėje, išskiriame ir su vaikais analizuojame skirtingus pojūčius, ne tik juos stimuliuojame, bet ir stengiamės parodyti, kas būtų, jei to pojūčio netektume. Pavyzdžiui, buvo regos diena. Vaikai bandė susiorientuoti aplinkoje užrištomis akimis, daugiau naudodamiesi kitais pojūčiais – lytėjimu, uosle arba klausa. Kitą dieną buvo išbandomi vaikų skonio receptoriai, jie nematydami ragavo skirtingus produktus ir bandė atspėti, ką valgo. Panašiai buvo lavinami uoslės bei lytėjimo pojūčiai. Vienos išvykos metu mieste klausėmės įvairių garsų, bandydami suprasti, kas juos skleidžia, kitą dieną vykome prie Nevėžio užtvankos, kur Visuomenės sveikatos biuro specialistės ir ugniagesiai mokė, kaip saugiai elgtis prie vandens, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Stovyklos metu daug dėmesio skyrėme ir psichologijai, vaikų emocinei savijautai.

Stovyklos „Mano penki pojūčiai“ akimirkos. (S. Pavolytės nuotr.)

Edukacinėse pamokėlėse ir praktiniuose užsiėmimuose taip pat dalyvavo kariuomenės atstovai, šauliai, sveikatos specialistai. Stovykla nemokama, buvo tiek norinčių į ją patekti vaikų, kad negalėjome visų sutalpinti. Darėme dvi grupes. Visas veiklas vainikavo graži šventė, į kurią kvietėme animatorius. Visiems penkių dienų kelionę pojūčiu traukinuku sėkmingai įveikusiems stovyklautojams su kolege Rugile Petrulyte įteikėme diplomus“, – apie jauniesiems kėdainiečiams surengtą dieninę stovyklą pasakojo jos vadovė Simona Pavolytė.

Stovykloje viskas įdomu

Pirmoje grupėje, skirtoje šešiamečiams–septynmečiams, buvo 14 jaunųjų kėdainiečių. Vaikai pasakojo, kad stovykloje jiems nebuvo kada nuobodžiauti.

„Kiekvieną dieną buvo vis kitokie užsiėmimai. Buvo smagu ir įdomu. Labiausiai patiko, kai davė paragauti kareiviškos košės, papasakojo apie kariuomenę“, – stovyklos įspūdžiais dalijosi Liepa.

„Man atrodo, kad žmogui svarbiausias pojūtis yra rega. Stovykloje daug naujų dalykų sužinojome. Buvo įdomu ragauti skirtingų skonių valgius, uostyti įvairius kvapus, klausytis miesto garsų, bandyti atspėti, ką nematydami liečiame. Šiandien pamatėme, kaip ugniagesiai lipo į vandenį, rodė, kaip gelbėtų skęstantį žmogų, mokė ir mus saugiai elgtis, dabar daugiau apie tai žinosiu“, – tvirtino Ignas.

Panašios naujienos