Kelių barstymui naudojamas natrio chloridas - jo atsargas Kėdainių kelių tarnyba nuolat pasipildo pagal poreikį.

Kelių barstymui naudojamas natrio chloridas – jo atsargas Kėdainių kelių tarnyba nuolat pasipildo pagal poreikį.

Pastarąją parą iškritęs nemažas sniego kiekis pridarė nemažai rūpesčių ne tik gyventojams, bet ir kelių bei šaligatvių priežiūra užsiimančioms tarnyboms. Intensyviai besidarbuojantys kelininkai teigia, kad šiuo metu situacija yra kontroliuojama.

Kėdainių miesto bei rajono kelius prižiūri VĮ „Kauno regiono keliai“ Kėdainių kelių tarnyba, miesto šaligatvius – UAB „Skongalis“, jiems padeda ir miesto seniūnijos darbuotojai.

Pasak Kėdainių miesto seniūno pavaduotojo Algirdo Krivičiaus, antradienio rytą situacija mieste nebuvo krizinė.

„Įvertinęs situaciją, „Skongalis“ darbą pradėjo apie 4 val. ryto, kad iki darbo pradžios didžioji dalis miesto šaligatvių jau būtų apvalyti. Kėdainių kelių tarnyba pavojingus rajone kelių ruožus valo ir barsto jau nuo vakar vakaro. Atskira tarnybos brigada pagal rangos sutartį valo ir miesto kelius“, – sakė seniūno pavaduotojas. Pirmojo sąrašo miesto gatves Kėdainių kelių tarnyba išvalė dar paryčiais.

Ten, kur nespėja kelininkai, padeda „Skongalis“, prisideda ir seniūnijos pajėgos.

„Šiandien mieste dirba 26 darbuotojai, kurie atidirba už socialines pašalpas“, – sakė seniūnas. Šie žmonės darbuojasi valydami šaligatvius bei miesto aikštes. Atokesni miesto keliukai, gatvelės nuo vėlyvo ryto valomi traktoriuku.

Pasak Kėdainių kelių tarnybos viršininko Vaido Stravinsko, tarnyba pirmiausiai valo magistralinį Via Baltica kelią, vėliau – krašto bei rajoninius kelius.

„Situacija yra kontroliuojama, keliai prižiūrimi ištisą parą. Magistralinis kelias iki 9 val. ryto buvo valytas ir barstytas tris kartus, krašto keliai valyti po kelis kartus, juose gali būti šlapio sniego. Nuo ryto valomi rajoniniai keliai, barstomi pavojingi kelių ruožai“, – sakė jis.

Kelių valymui technikos turima pakankamai: septyni automobiliniai valytuvai, šeši ratiniai traktoriai, keturi greideriai.

Keliai barstomi natrio chlorido bei druskos mišiniu – vien per pastarąją parą natrio chlorido sunaudota du vagonai.

„Turime sandėlį, į kurį telpa apie 20 vagonų druskos – t. y. apie 1500 tonų. Druskų atsargos papildomas pagal poreikį. Pavyzdžiui, per vakar dieną buvo atsivežėme tris vagonus druskos“, – sakė viršininkas.

Jo teigimu, tarnyba turi tilpti į gaunamo finansavimo rėmus ir darbus paskirstyti taip, kad gautų lėšų užtektų visiems metams. Per praėjusius metus, kelių priežiūrai, pastatų, technikos išlaikymui, darbuotojų algoms išmokėti buvo gauta 1 mln. 400 tūkst. eurų suma. Atsižvelgiant į sezoniškumą, beveik 60 proc. šios sumos išleidžiama šaltuoju metų laiku. Šiais metais finansavimas tarnybai lieka panašus.

Iš viso padalinys rajone eksploatuoja 554 kilometrų kelių.

Panašios naujienos