Kelininkai ir komunalininkai jau gyvena žiemos nuojautomis. Savaitgalį pasirodęs sniegas visiems priminė, kad vos už poros savaičių prasidės ir kalendorinė žiema. Tad ar Kėdainiai pasiruošę žiemos sezonui?

Kelininkai viliasi, kad gamta bus gailestinga ir daug sniego nepasiųs į žemę, nes lėšos sniego valymui skirtos gana skurdžios.

Kelininkai viliasi, kad gamta bus gailestinga ir daug sniego nepasiųs į žemę, nes lėšos sniego valymui skirtos gana skurdžios.

Kėdainių miesto kelių infrastruktūrą prižiūri net kelios įmonės – miesto keliais rūpinasi komunalines, aplinkos priežiūros bei nuotekų tvarkymo ir priežiūros paslaugas teikianti įmonė iš Kretingos rajono UAB „Raguvilė“, taip pat atskirai miesto šaligatvius prižiūri UAB „Skongalis“, o regioninius, miestą kertančius kelius – valstybės įmonės „Kauno regiono kelių“ Kėdainių kelių tarnyba.

Griežtas taupymo režimas
Pasak „Raguvilės“ direktoriaus Virginijaus Brazausko, ateinanti žiema kelia susirūpinimą ne tik dėl darbų gausos, bet ir skiriamų lėšų stokos Kėdainiuose. „Reikės suktis su tuo, ką gausime. 200 tūkstančių litų vienam sezonui – tikrai labai maža pinigų suma. Pavyzdžiui, laimėjome konkursą Mažeikiuose – tą pačią paslaugą teiksime už 530 tūkstančių, Plungėje – už 600 tūkstančių. O juk abiejuose šiuose miestuose gatvių tinklas beveik toks pats, kaip ir Kėdainiuose“, – nuostabos neslėpė „Raguvilės“ direktorius.
Anot V. Brazausko, nepaisant visų sunkumų, pasiruošimas šaltajam sezonui praėjo sklandžiai: „Gatvių barstymui turime pasiruošę techninių druskų mišinių bei smėlio atsargų. Jomis barstome kelius jau ne pirmus metus. Turime atsivežę ir specialios technikos. Susitvarkėme praėjusiais metais, tikimės sklandžiai susitvarkyti ir šiais metais.“

Prašo gyventojų supratingumo
Taupymo sumetimais „Raguvilės“ darbuotojai iš pat ryto nuvalys pagrindines jų žinioje esančias gatves bei nuokalnes. Visos kitos gatvės bus valomos pagal pareikalavimą. „Schema paprasta – mes išvalome didžiausias gatves, o visos kitos bus valomos pagal seniūnijos pareikalavimą. Kiekvieną dieną susisieksime su seniūnijos darbuotojais, kurie nurodys, kokias gatves tądien reikės valyti. Konstruktyvų ryšį privalėsime palaikyti pastoviai“, – pabrėžė V. Brazauskas. Sutartimi įmonė yra įsipareigojusi prižiūrėti apie 21 tūkstantį kvadratinių metrų miesto gatvių. Dar apie 100 tūkstančių turi nuvalyti atskiru seniūno prašymu ir nurodymu.
„Raguvilės“ direktorius prisipažino, kad ne visada pavyksta laiku ir operatyviai išvalyti kelius, todėl prašo visų gyventojų supratingumo: „Žiema yra žiema. Oro sąlygos dažnai būna neprognozuojamos. Tačiau naudodamasis proga norėčiau paraginti gyventojus nesudaryti kliūčių kelių valymui – pavyzdžiui, patraukti savo automobilius nuo važiuojamosios dalies.“

Šaligatviai valomi mechanizuotai
Kėdainiuose šaltuoju metų laiku šaligatvius valyti pasiruošusi UAB „Skongalis“. Pasak įmonės direktoriaus Albino Počiulpo, žiemai įmonė jau pasiruošusi – pasirūpinta atitinkamais kiekiais smėlio bei druskų mišinių, darbų pradžios laukia ir sniego valytuvai bei smėlio ir druskos barstytuvai. „Žiemos laukiame ramiai. Šaligatvių valymas daugiausia bus mechanizuotas. Žiemos metu rankų darbo, palyginus su vasara, bus žymiai mažiau. Atsižvelgiant į oro sąlygas, mechanizmai į darbą išrieda apie 5 valandą ryto, tačiau jei iš vakaro matome, kad oro sąlygos bus sudėtingos, darbų pradžią dar paankstiname“, – sakė A. Počiulpas. Iš viso įmonės darbuotojų brigada privalo pasirūpinti maždaug 180 tūkstančių kvadratinių metrų šaligatvių. Įmonė už tai kas mėnesį gauna 37–38 tūkst. litų. „Turime suktis su tuo, ką turime. Pasirašydami darbų vykdymo sutartį žinojome, kad kas mėnesį gausime po tokią pinigų sumą“, – kalbėjo A. Počiulpas.

„Via Balticai“ – daugiausia dėmesio
Kauno regiono kelių Kėdainių kelių tarnyba prižiūri 55 km magistralinio kelio Panevėžys–Kėdainiai–Sitkūnai ruožą („Via Baltica“), kuriam skiriamas didžiausias prioritetas. Čia kelių priežiūros tarnybos budi, valo sniegą bei barsto slidumą mažinančias medžiagas visą parą. Kelio danga nuvaloma ir pabarstoma ne vėliau kaip per 2 val. nuo slidumo atsiradimo ar nustojus snigti. Eismas gali nutrūkti ne ilgiau kaip 2 val. Taip pat kėdainiečiai yra atsakingi už krašto kelių (iš viso 103 kilometrai) bei rajoninių kelių (35 kilometrai) bei sankryžų valymo darbus žiemos metu. Iš viso tarnyba atsakinga už 194 kilometrus kelių.

Panašios naujienos