Pirmadienio vakarą netoli Kėdainių esantį Keleriškių kaimą nutvieskė gaisro pašvaistė. Atvira liepsna degė vandens bokštas. Tiriama, ar tai nėra padegimas.

Apie Žiedų g. kilusį gaisrą Bendruoju pagalbos telefonu pranešė vietos gyventojas. Jo teigimu, šalia degančio bokšto už maždaug 40–50 metrų stovi gyvenamasis namas, o bokštas dega atvira liepsna. Į nelaimės vietą išsiųsti keturi ugniagesių ekipažai ne tik iš Kėdainių, bet ir aplinkinių vietovių.

„21.12 val., kai į gaisravietę atvyko pirmieji ugniagesiai, apleisto nenaudojamo vandens bokšto vidus (apatinė bokšto dalis – 4 m skersmens, viršutinė dalis su vandens rezervuaru – 6 m skersmens) degė atvira liepsna.

21.23 val. buvo iškviesti ESO darbuotojai, nes buvo kilęs pavojus elektros tinklams. Mūrinis vandens bokštas aukštas – 20 m aukščio, jei jis būtų virtęs, galėjo kliudyti šalia esančius elektros laidus.

Po kelių minučių ugnis pirmame aukšte buvo prigesinta, tačiau degė viršutinis aukštas. Vanduo gaisrui gesinti buvo vežamas iš už 500 m nuo gaisravietės esančio hidranto.

Apie pusę vienuoliktos vakaro į gaisravietę išvyko gaisrus tirianti pareigūnė. Dėl ko bokšte kilo gaisras, dar aiškinamasi.

Gaisrą keturiomis autocisternomis ugniagesiai gesino iki vidurnakčio, tada atliko baigiamuosius darbus.

Išdegė bokšto viduje buvusios suverstos šiukšlės, nudegė medinės laiptų pakopos per visą bokšto aukštį, taip pat išdegė stogo medinės konstrukcijos, sukrito skardinė stogo danga“, – apie gaisro padarinius kalbėjo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Ar galėjo būti padegimas?

Vietiniai Keleriškių kaimo gyventojai sako, kad apleistas vandens bokštas galbūt galėjo būti padegtas, nes tokių nutikimų šiame kaime jau yra buvę. 2021 metų rudenį ir žiemą buvusios mokyklos pastatas buvo padegtas net tris kartus: rugsėjo 8 ir 18 d. bei lapkričio 28 d. Policija buvo pradėjusi ikiteisminius tyrimus dėl įtariamų padegimų.

„Apleistos vietos dažnai būna užkraunamos šiukšlėmis, tuomet iškyla grėsmė, kad anksčiau ar vėliau gali kilti gaisras – tyčia ar dėl neatsargaus elgesio su ugnimi arba dėl vaikų išdykavimo.

Keleriškių kaime vandens bokšte kilusio gaisro priežastys dar nustatinėjamos. Padegimo versijos kol kas negalime nei patvirtinti, nei paneigti. Jei bus nustatyta, kad tai galėjo būti padegimas, bus pranešta policijai“, – teigė ugniagesių atstovė spaudai.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos