Jau 2022 m. sausio 22 d. Kaunas ir Kauno rajonas oficialiai taps Europos kultūros sostine. Didžiuoju atidarymo renginiu bus pradėtas daugiau nei tūkstančio įvykių kultūrinis maratonas. Skaičiuojama, kad tokio masto renginiui, kuris savo tarptautinės gerbėjų armijos dydžiu prilygsta dainų konkursui „Eurovizija“, reikia tūkstančio savanorių.

Organizuojant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atidarymo savaitgalį, apimsiantį sausio 19–23 dienas, pluša didelė kūrybinė komanda: Londono olimpinėse žaidynėse dirbęs režisierius Chrisas Baldwinas, užsienio ir Lietuvos menininkai ir kūrėjai, kompozitoriai, poetai, orkestrai, kostiumų, šviesų dizaineriai, techninis personalas. „Žalgirio“ arena laikinai virs didžiausiu ekranu Europoje, šalia kurio iškils milžiniškos šimtų žmonių kurtos dekoracijos, o įspūdingą pasirodymą stebės dešimtys tūkstančių miestiečių ir svečių.

„Tai mūsų visų projektas – sukurkime sėkmingą Europos kultūros sostinės pavyzdį, kartu pasitikime atvykstančius svečius ir padėkime jiems atskleisti Kauno ir jo apylinkių savitumą“, – kviečia „Kaunas 2022“ programos vadovė Ana Kočegarova.

Anot A. Kočegarovos, savanoriai, bendruomenės, rėmėjai jungiasi prie projekto „Kaunas 2022“ iš dviejų paskatų – visų pirma, projektas šiuolaikiškas, įdomus, norisi būti jo dalele, kita vertus – mylintiems Kauną rūpi prisidėti kuriant sėkmingą miesto ir rajono istoriją taip, kaip galime kiekvienas asmeniškai. Padedant reguliuoti srautus renginyje, globojant užsienio menininkus, atveriant savo kiemą svečiams ir menui ar įkuriant pirmą modernizmo muziejų Kaune.
„Kultūristai“ prie svarbiausio starto Kauno istorijoje gali prisidėti įvairiais būdais. Pavyzdžiui, tapti didžiojo atidarymo pasirodymo dalimi. Taip pat – pasitikti ir informuoti žiūrovus bei koordinuoti jų srautus, informuoti lankytojus, pasitikti ir asistuoti renginio svečiams, fotografuoti, filmuoti ir platinti informaciją ar prisidėti prie renginio prieinamumo žiūrovams su individualiais poreikiais.

Savanorystės galimybių netruks ir po atidarymo renginio – visi, norintys „pačiupinėti“ kultūrą ir meną iš arti bei prisidėti prie Kauno ir Kauno rajono augimo, kviečiami būti programos dalimi visus 2022-uosius metus.

Visi, prisijungę prie „Kaunas 2022“ savanorių būrio, turi galimybę dalyvauti išskirtinę naudą teikiančiuose svetingumo ar lyderystės mokymuose, ekskursijų vedimo kursuose ir kitaip pasinaudoti asmeninio tobulėjimo galimybėmis, o gal net pasisemti drąsos pakeisti profesiją ir susirasti svajonių darbą kultūros srityje.

Žinoma, Europos Kultūros sostinės atidarymo renginys sausio 22 d. įvyks bet kuriuo atveju, bet galimybė prisidėti prie tokio šou ir padaryti jį nuostabiausiu iš visų gali daugiau ir nepasitaikyti. Taigi dabar – pats metas apsispręsti tapti istorinio įvykio dalimi.

Daugiau informacijos ir registracija: https://kaunas2022.eu/tapk-savanoriu/
Kitąmet Kaunas ir Kauno rajonas taps vieta, kurioje neišvengsi kultūros. Suplanuota daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių (iš kurių daugiau nei 50 premjerų), daugiau nei 250 koncertų.
Visa 2022 metų programa: https://kaunas2022.eu/programa/

Šaltinis: KEKS