Prasidėję Naujieji metai dažnai būna pažymimi pažadu, jog „šiemet tai tikrai pradėsiu sportuoti“. Šie pažadai neretai nutrūksta dėl įvairiausių priežasčių. Vieni užsibrėžia tokius griežtus planus, kad jau po mėnesio tampa sunku laikytis intensyvios sporto ir sveikos mitybos rutinos.

Tačiau „Lidl“ ambasadoriai, treneriai Paulius Ratkevičius ir Gabrielė Urbonaitė turi tam sprendimą ir skelbia kampanijos „Keisti liūdesį į judesį” startą. 

Jei nesinori judėti, reikėtų… pajudėti! 

Tamsus ir šaltas oras lauke, rodos, taip ir kviečia susisukti į šiltą apklotą ir suvalgyti šį tą saldaus. Jei davėte sau pažadą daugiau judėti, bet nesinori pakilti iš vietos, svarbiausia yra startas – pakilti ir išsijudinti. Pajutusios fizinį krūvį, smegenys pradeda gaminti endorfinus, kurie suteikia pasitenkinimo jausmą. Šis jausmas svarbus ne tik sportui, bet ir bendrai emocinei savijautai.

Asmeninis treneris, Europos fitneso čempionas P. Ratkevičius atkreipia dėmesį, kad, nors daugelis pradeda sportuoti siekdami keisti kūno linijas, bet sportas yra kur kas reikšmingesnis, jis naudingas ne tik fizinei, bet ir emocinei sveikatai.

„Sportuodami didiname kūno ištvermę, geriname fizinę sveikatą bei keičiame kūno formas, tačiau nereikėtų pamiršti, kad sportas padeda ir emocinei sveikatai. Užtenka net 20-ies minučių pasivaikščiojimo, ir jūsų smegenys jau pradeda gaminti endorfinus, kurie suteikia džiugesio ir optimizmo, o tai ypač reikšminga tamsiuoju metų laiku, kuomet dėl  šalčio ir tamsos gerų emocijų būna mažiau“, – teigia P. Ratkevičius.

Sportas prasideda virtuvėje

Nors sportas visų pirma asocijuojasi su treniruoklių salėmis ar bėgimo maršrutais, bet iš tiesų aktyvus gyvenimo būdas turėtų prasidėti virtuvėje, renkantis tokią mitybą, kuri neapsunkins ir neslopins, o suteiks energijos. Trenerė ir mitybos specialistė G. Urbonaitė pasakoja, kad treniruotės sėkmę lemia ne tik tai, kokius pratimus ar svarmenis pasirinkote, bet ir tai, ką valgėte prieš treniruotę

„Jei treniruotę pradedate suvalgę riebią vakarienę, tuomet organizmas meta visas pastangas jos virškinimui, ir energijos sporto pratimams gali jam nebepakakti. Jei norite įkvėpimo, pažvelkite į sportininkus: jie dažnai užkandžiauja vaisiais, jogurtais, grūdų batonėliais. Tokie produktai suteikia greitos energijos, bet neapsunkina organizmo“, – pasakoja G. Urbonaitė.

Kaip nemesti sporto ir sveikos mitybos po pirmo mėnesio?

Dažnas susiduria su problema, kad sausis tampa pirmuoju ir paskutiniu sporto bei sveikos mitybos mėnesiu, nors tikslas buvo nubrėžtas visiems metams. Kad to pavyktų išvengti, P. Ratkevičius dalijasi patarimais, kaip sukurti ir puoselėti naujus įpročius.

„Negalvokite apie visus metus iškart. Pirmiausia reikėtų nusistatyti realius ir trumpalaikius tikslus, kuriuos norėtumėte pasiekti. Pradedant sportuoti taip pat svarbu nepersistengti su treniruočių intensyvumu ir krūviu, geriausia pradėti nuo mažų svorių ir nuo poros treniruočių per savaitę“, – teigia treneris P. Ratkevičius.

Trenerė G. Urbonaitė pasakoja, jog sveika mityba, kaip ir sportas, neturėtų būti keičiama radikaliai. Prasidėjus naujiems metams geriausia pradėti nuo mažų dalykų: „Pradėti sveikai maitintis galima nuo didesnio vandens vartojimo, kadangi tinkamas vandens kiekis padeda žmogui jaustis geriau tiek fiziškai, tiek psichologiškai“, – sako G. Urbonaitė.

Pranešimas spaudai

Titulinė nuotrauka: Treneris Paulius Ratkevičius.