Atsižvelgiant į tai, kad šalyje vis dar paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija dėl COVID-19 plitimo, o kai kuriose savivaldybėse Vyriausybės nutarimu skelbiamas lokalus karantinas, epidemiologinė situacija prastėja, civilinės metrikacijos įstaigos keičia darbo organizavimą.

Daugiau nuotolinio darbo

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėjos Gaivos Petrauskienės, civilinės metrikacijos įstaigoms rekomenduojama kuo daugiau paslaugų teikti nuotoliniu būdu.

„Informaciją ir konsultacijas gyventojams teikiame elektroniniu paštu arba telefonu, o prašymus įregistruoti civilinės būklės aktus, kiek tai įmanoma pagal paslaugos pobūdį ir galiojantį teisinį reguliavimą, turime priimti per Metrikacijos paslaugų informacinę sistemą ar kitais teisės aktuose nustatytais būdais“, – sakė G. Petrauskienė.

Iki penkių asmenų

Savivaldybėse, kuriuose paskelbtas lokalus karantinas, rekomenduojama riboti dalyvaujančiųjų santuokos registravimo ceremonijoje asmenų skaičių iki 5 asmenų (neįskaičiuojant civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojo).

„Kadangi šiandien Kėdainių rajonas yra įtrauktas į geltonąją COVID-19 plitimo zoną, todėl mums kol kas nėra taikomi tokie griežti ribojimai“, – sakė skyriaus vedėja.

Rekomenduojam nukelti

Jeigu taip nutiktų, kad konkrečioje civilinės metrikacijos įstaigoje dėl saviizoliacijos ar kitų priežasčių nebeliko darbuotojų, kurie turėtų įgaliojimus ir kompetenciją organizuoti santuokos registravimo ceremoniją, rekomenduojama būsimiesiems sutuoktiniams pasiūlyti santuokos registravimą perkelti į vėlesnę datą.

Siūloma bendradarbiauti

„Jei dėl svarbių priežasčių norintys susituokti asmenys negali santuokos datos nukelti į vėlesnę datą, siūlytume bendradarbiauti su artimiausių savivaldybių civilinės metrikacijos įstaigomis ir, jei sutariama, pasiūlyti norintiems tuoktis asmenims santuokos registravimo ceremoniją perkelti į kitos savivaldybės civilinės metrikacijos įstaigą“, – patarė G. Petrauskienė.

Grąžina sumokėta sumą

Jeigu būsimieji sutuoktiniai nusprendžia santuoką registruoti kitoje civilinės metrikacijos įstaigoje, prašymą įregistruoti santuoką priėmusi civilinės metrikacijos įstaiga jiems grąžina jau sumokėtą valstybės rinkliavą.

Ši rinkliava turėtų būti sumokama į tos savivaldybės administracijos sąskaitą, kurios civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojai registruos santuoką.

Perkelti į skyrių

Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėjos teigimu, savivaldybėse, kuriuose paskelbtas lokalus karantinas, rekomenduojama šiuo laikotarpiu atsisakyti registruoti santuoką sutuoktinių pasirinktoje vietoje ir ceremoniją perkelti į civilinės metrikacijos įstaigos patalpas.

Būtina įvertinti riziką

Visose kitose savivaldybėse rekomenduojama prieš santuokos ceremoniją sutuoktinių pasirinktoje vietoje įvertinti, ar dėl planuojamo santuokos ceremonijos dalyvių skaičiaus, iškilmių patalpų ploto ir kitų aplinkybių nekils padidintas pavojus civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojams užsikrėsti COVID-19.

„Jeigu toks pavojus nustatomas, rekomenduojame kuo anksčiau būsimiesiems sutuoktiniams pasiūlyti santuokos registravimo ceremoniją perkelti į civilinės metrikacijos įstaigos patalpas“, – teigė G. Petrauskienė.

Laikytis higienos

Santuokos ceremonijos metu rekomenduojama laikytis Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų dėl aplinkos valymo, vėdinimo ir dezinfekcijos, dėl rankų higienos.

„Jaunavedžiai, šventės dalyviai ir civilinės metrikacijos darbuotojas privalo dėvėti veido kaukę“, – pabrėžė G. Petrauskienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.