Su Kėdainių vežėjais susitikę rajono meras S. Grinkevičius (centre), vicemerė Olga Urbonienė ir bendrovės „Kėdbusas“ direktoriaus pavaduotojas Rimgaudas Rimošaitis patikino, kad bendrovės likimas paaiškės maždaug po poros mėnesių.

Su Kėdainių vežėjais susitikę rajono meras S. Grinkevičius (centre), vicemerė Olga Urbonienė ir bendrovės „Kėdbusas“ direktoriaus pavaduotojas Rimgaudas Rimošaitis patikino, kad bendrovės likimas paaiškės maždaug po poros mėnesių.

Pastaruoju metu kyla įvairių kalbų dėl vežimo paslaugas Kėdainių rajone teikiančios bendrovės „Kėdbusas“ ateities.

Su bendrovės kolektyvu susitikęs rajono meras Saulius Grinkevičius patikino – „Kėdbuso“ privatizuoti neplanuojama, tiesiog ieškoma išeities, kaip vežėjus išvesti iš krizės.

„Situacija bendrovėje labai sudėtinga. Patys puikiai žinote, kad maždaug dvidešimt metų gyvenote praktiškai nieko nedarydami. Permainų įstaigai reikia, tačiau jos nebus skubotos, o gerai išdiskutuotos. Transportas yra susidėvėjęs, darbuotojų atlyginimai nedideli. Suprantu jūsų norus dirbti ir užsidirbti. Kartu turime rasti sprendimą, kaip tai padaryti geriausiai“, – sakė rajono meras S. Grinkevičius.

Pasak rajono vadovo, permainos bendrovėje „Kėdbusas“ planuojamos pagal du variantus. Pirmiausia bandoma kalbėtis su bendrovės „Kautra“ atstovais, kurie lyg ir norėtų išsinuomoti Kėdainių vežėjų bendrovę dešimčiai metų ir ją prikelti naujam gyvenimui. „Kautros“ atstovai kalba, kad investuotų gana nemažas lėšas į Kėdainių autobusų parką, pirktų naujų autobusų, įvestų elektroninių bilietų ir tablo sistemas. Tačiau nežinia, kokių sąlygų jie norės“, – susitikime su „Kėdbuso“ darbuotojais kalbėjo S. Grinkevičius.

Jei „Kautros“ vadovai nesiimtų administruoti „Kėdbuso“, tada Kėdainių vežėjams reikėtų patiems bandyti įveikti krizę. „Rajono savivaldybė šiems metams skyrė 193 tūkstančius eurų įstaigos gyvavimui. Ankstesniais metais ši dotacija būdavo kiek mažesnė – 140 tūkstančių. Už tą skirtumą bendrovė turėtų spręsti, ar atnaujinti bazę, ar kelti darbuotojams atlyginimus. O gal daryti ir viena, ir kita. Tektų labai gerai viską apgalvoti ir rasti geriausią išeitį“, – konstatavo rajono vadovas.

Susitikime dalyvavusiems vairuotojams labiausiai rūpėjo atlyginimų klausimas. Pasak jų, dauguma vairuotojų, dirbdami labai atsakingą darbą, negauna nė 500 eurų. „Dirbame ne visą dieną, tai ir atlygis nėra didelis. Norime normalių darbo sąlygų, ir oraus atlyginimo“, – vienas per kitą kalbėjo vairuotojai. Ne mažiau jiems svarbu ir autobusų atnaujinimas. Pasak vairuotojų, dauguma transporto priemonių yra senos, susidėvėjusios, nuolat genda – niekada negali žinoti, ar išvažiavęs į maršrutą sėkmingai iš jo parvažiuosi.

„Šią sudėtingą situaciją mes gerai žinome. Vos tik žinosime bendrovės ateities valdymo modelį, tada ir priimsime sprendimus. Reikia palaukti maždaug porą mėnesių ir tada turėsime aiškumą“, – sakė S. Grinkevičius.

„Kėdbuso“ atstovų ir rajono vadovų susitikime dalyvavęs profsąjungų narys Arvydas Dambrauskas teigė, kad vežėjai neliks nuošalyje nuo bendrovės ateities klausimų: „Laukiame konkrečių atsakymų į konkrečius klausimus. Ruošiame kolektyvinę sutartį ir tikimės, kad ją suderinę pasirašysime.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.