Į „Linde Gas“ statomą gamyklą Kėdainiuose šiąnakt atvyko nestandartinių gabaritų, 170 tonų sveriantis krovinys. Du 37 ir 22 m. ilgio autotraukiniai į naujai statomą „Linde Gas“ oro skaidymo gamyklą iš Rumunijos atgabeno rektifikacinę koloną ir pagrindinį šilumokaitį. Kadangi prekių judėjimas nėra ribojamas, didelių gabaritų krovinys su policijos palyda pasiekė „Linde Gas“ gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ).


Anot „Linde Gas“ Baltijos regiono verslo plėtros vadovo Daliaus Klyvio, rektifikacinės kolonos, kitaip dar vadinamos „šalčio dėže“ atvykimas yra svarbus žingsnis dujų gamyklos statybų procese. Ši kolona yra vienas esminių oro skaidymo gamyklos komponentų, kuriame bus atliekamas deguonies ir azoto skaidymas.

Gamyklos darbai vyksta pagal numatytą planą – šiuo metu gamyklos teritorijoje užbaigiamas statyti kompresorinės pastatas. Į gamyklą jau yra investuota didžioji dalis numatytų lėšų. Iš viso oro skaidymo gamyklos statyboms planuoja skirti 20 mln. eurų investicijų, o statybų darbus planuojama užbaigti jau šių metų pabaigoje.

„Linde Gas“ (buvusi „AGA“) dar 2018 metais nusprendė Kėdainiuose statyti oro skaidymo gamyklą, kuri Baltijos šalių rinkai tieks deguonį ir azotą.

Kolonos ir šilumokaičiodetalės buvo pagamintos  „Linde Engineering“ priklausančioje gamykloje Vokietijoje, o galutinis surinkimas atliktas Rumunijoje. Pervežimo darbus organizuoja tarptautinė kompanija „Eastern Shipping“, o krovinio montavimo darbus Kėdainiuose atliks „Elektrėnų energetikos remontas“.

Rektifikacinės kolonos pastatymas gamyklos teritorijoje numatytas antradienį nuo 7 val. ryto. Kolona bus iškeliama specialaus autokrano pagalba.

Krovinių transportavimas ir maršrutas buvo derinami su Lietuvos kelių policija ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos. Autotraukiniai nuo pat įvažiavimo į Lietuvą buvo lydimi policijos automobilio.

 „Linde Gas“ (buvusi „AGA“), teikianti pramonines dujas Lietuvoje veikia nuo 1992 m. ir priklauso pirmaujančiai pasaulinei pramoninių dujų ir inžinerijos bendrovei „Linde“. Šių metų sausio mėn. „AGA“ pakeitė pavadinimą ir oficialiai tapo „Linde Gas“.