Lapkričio 5 dieną Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, vyko pilietinė akcija „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“. Miesto centre esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje vairuotojams buvo dalinami akcijos lipdukai.

Aktyvūs kėdainiečiai įsijungė į pilietinę akciją „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“.

Aktyvūs kėdainiečiai įsijungė į pilietinę akciją „Vairuoju blaivus, nes myliu jus“.

Pasak vienos iš akcijos organizatorių, rajono Tarybos narės Adelės Štelmokienės, šia akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mirtiną neblaivaus vairavimo problemą, priminti vairuotojų atsakomybę saugoti save ir kitus.

Kiekvienas asmuo, prieš sėsdamas prie vairo išgėręs, turėtų įsivaizuoti, kas būtų, jeigu jis pakliūtų į eismo įvykį – juk galimai būtų sugriautas gyvenimas ne tik aukoms, bet ir jam pačiam ar su juo važiuojantiems artimiems žmonėms. Gyvenimas tik vienas, ar verta jį praleisti svajojant apie galimybę atsukti laikrodį atgal“, – sakė Adelė Štelmokienė.

Akciją organizavo Nacionalinė tabako ir alkoholio kontrolės koalicija bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

akcija1Policijos departamento duomenimis, 2014 metais Lietuvoje užregistruoti 509 kelių eismo įvykiai dėl neblaivių asmenų kaltės, t. y. kas šeštą užregistruotą įvykį sukėlė neblaivus asmuo. Juose žuvo 104, o 891 žmogus buvo sužeistas.

Pasaulio sveikatos organizacijos ir „Eurobarometro“ statistika taip pat pateikia liūdnus skaičius. Vairavimas apsvaigus nuo alkoholio yra vienas iš pagrindinių veiksnių, kurie sukelia avarijas keliuose, ypač tokias, kurių pasekmės yra sunkūs žmonių sužeidimai ar mirtys. Ekspertų vertinimu, 25 proc. visų mirčių Europos Sąjungos keliuose priežastys susijusios su neblaiviais vairuotojais. Europos regione eismo įvykiai yra viena pagrindinių mirties priežasčių tarp 5−29 metų amžiaus vaikų ir jaunų suaugusiųjų.

Panašios naujienos