Ambasadoriaus vizitas Kėdainiuose prasidėjo susitikimu su rajono vadovais.

Ambasadoriaus vizitas Kėdainiuose prasidėjo susitikimu su rajono vadovais.

Ketvirtadienį Kėdainiuose vieši Japonijos ambasados Lietuvoje vadovas ponas Toyoei Shigeeda su žmona.

Pirmiausia garbingą svečią priėmė rajono vadovai. Meras Saulius Grinkevičius trumpai apžvelgė Kėdainių istoriją ir pakvietė ambasadorių pažiūrėti filmą apie Kėdainių laisvąją ekonominę zoną.

Vėliau japonai apžiūrėjo Kėdainių senamiestį.

Kėdainiečiai ambasadoriui pristatė savo kraštą.

Kėdainiečiai ambasadoriui pristatė savo kraštą.

Po pietų ambasadorius Toyoei Shigeeda kėdainiečius pakvietė į Šviesiosios gimnazijos kiemelyje surengtą arbatos gėrimo ceremoniją.

Viešnagę ambasadorius suplanavęs užbaigti sakuros sodinimu prie paminklo, skirto visiems, kovojusiems už Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės atkūrimą Dotnuvos g. – J. Basanavičiaus g. skvere.

Japoniškosios vyšnios sodinime svečią lydės ne tik rajono vadovai, bet ir Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Ambasadorių lydėjo žmona.

Ambasadorių lydėjo žmona.

Toyoei Shigeeda Lietuvos respublikos prezidentei skiriamuosius raštus įteikė praėjusių metų rudenį. Jis yra dešimtasis Japonijos ambasadorius Lietuvai ir trečiasis, reziduojantis Lietuvoje.

Toyoei Shigeeda turi teisinį išsilavinimą, karjerą Japonijos užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1977 m., kur dirbo įvairiuose postuose. Diplomatas buvo patarėjas ir ministras Japonijos nuolatinėje misijoje prie tarptautinių organizacijų Vienoje. Prieš paskyrimą ėjo Japonijos generalinio konsulo Honolulu, JAV, pareigas.

[tribulant_slideshow gallery_id=”171″]