„Savo darbo Lietuvoje pradžioje su neoficialiu vizitu aplankiau Kėdainius, nes buvau girdėjęs, kad šis Lietuvos miestas turi glaudžių sąsajų su žydų tautos praeitimi. Trumpai paviešėjęs nutariau į jį sugrįžti platesnei pažinčiai. Šiandien ta diena, kai noriu labiau praversti Kėdainių istorijos puslapius ir pažvelgti į šio krašto dabartį“, – atvykęs į Kėdainius sakė Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas.

Susitikime su rajono vadovais Izraelio ambasadorius domėjosi ir Kėdainių praeitimi, ir dabartimi.

Susitikime su rajono vadovais Izraelio ambasadorius domėjosi ir Kėdainių praeitimi, ir dabartimi.

Izraelio ambasada Lietuvoje atidaryta tik praėjusiais metais. Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai Amiras Maimonas kas mėnesį lanko mūsų šalies miestus, stengiasi pažinti kraštą, kuris turi labai artimų istorinių ryšių su žydų tauta.

Vizitą Kėdainiuose A. Maimonas pradėjo nuo žydų kapinių aplankymo. Taip atiduota pagarba čia gyvenusiems ir dirbusiems tautiečiams.

Vėliau ambasadorius susitiko su Kėdainių rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi, vicemere Olga Urboniene, savivaldybės administracijos direktoriumi Ovidijumi Kačiuliu ir Kėdainių dekanato dekanu Gintaru Pūru.

Vizitą Kėdainiuose A. Maimonas pradėjo nuo žydų kapinių aplankymo.

Vizitą Kėdainiuose A. Maimonas pradėjo nuo žydų kapinių aplankymo.

Garbingam svečiui įdomu buvo susitikti ir su Šviesiosios gimnazijos bendruomene, aplankyti sinagogų kompleksą, pagerbti Holokausto aukų atminimą Daukšių kaime. 1941-ųjų rugpjūtį Daukšių kaime naciai sunaikino Kėdainių, Šėtos ir ŽeImių žydų bendruomenes – iš viso per du tūkstančius žmonių. 2011 metų rudenį žydų žudynių vietoje atidengtas memorialas holokausto aukoms – jame įrašyta apie tūkstantis žydų, gyvenusių Kėdainių krašte, vardų.

Diplomatas taip pat suplanavęs apsilankymą į vieną inovatyviausių Lietuvos įmonių – uždarąją akcinę bendrovę „Daumantai LT“ bei laisvąją ekonominę zoną. Svečias panoro pakalbėti ir su Kėdainių rajono verslininkais.

Jau pirmajame pokalbyje su Kėdainių krašto muziejaus direktoriumi Rimantu Žirguliu Amiras Maimonas sakė, kad kėdainiečiai paliko šiltų ir mielai bendraujančių žmonių įspūdį.

„Malonu lankyti kraštą, kuriame beveik 300 metų čia gyvavusi žydų bendruomenė garsėjo iškiliais rabinais, kurių globojamas Talmudą studijavo būsimasis Vilniaus Gaonas Elijahu“, – vizito Kėdainiuose pradžią trumpai įvertino A. Maimonas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.