Šiandien, antradienį, Kėdainiuose besilankantis aplinkos ministras Simonas Gentvilas vizito metu su rajono vadovais ir gyventojais aptarė kraštiečiams aktualius klausimus, vienas pagrindinių – Skinderiškio Kęstučio Kaltenio dendrologinio parko tvarkymo darbai. Po pietų ministras lankysis AB Nordic Sugar Kėdainiai, apžiūrės keletą užtvankų.

„Valstybinių miškų urėdija turbūt galėtų kitąmet pradėti darbus parke, tam skiriame finansavimą, – apie Kęstučio Kaltenio parką Skinderiškyje sakė ministras. – Kitąmet atvažiuokime į parką ir suorganizuokime keletą aplinkos tvarkymo akcijų“.

Ministras patvirtino girdėjęs, jog paskutinės talkos Kaltenio parke metu buvo sunaikinta į Lietuvos Raudonąja knygą įrašytų augalų. Tad be urėdijos specialisto prašo tvarkybos darbų Kaltenio parke nesiimti.

Ministras su Pernaravos seniūnijos bendruomene aptarė ir planuojamą statyti vėjo jėgainių parką  ir nuramino gyventojus, kad jų interesai nenukentės – bus daromas poveikio aplinkai vertinimas, su kuriuo bendruomenė galės susipažinti.

Ministras atkreipė dėmesį, kad atstumai nuo bokšto iki gyvenamųjų namų yra padidinti, ir pabrėžė, kad už pagamintas kilovatvalandes bendruomenė gaus ir finansinių įplaukų savo aplinkai gerinti.

Vizito Kėdainiuose metu aplinkos ministras Simonas Gentvilas su rajono savivaldybės meru Valentinu Tamuliu, vicemere Virginija Baltraitiene ir savivaldybės darbuotojais taip pat kalbėjosi Nacionalinės žemės tarnybos pertvarkos bei gyventojų prijungimo prie centrinių nuotekų tinklų klausimais.

Kartu aptarta stumbrų populiacijos migracija ir ištryptų ūkininkų laukų kompensacijų mechanizmas.

Kėdainiečiai ne vienerius metus į savivaldybę kreipiasi dėl nemalonių kvapų, todėl savivaldybės atstovai susitikimo metu kėlė ir nemalonių, galimai žalingų kvapų visuomenei klausimą, ypač sklindantį Aristavoje, Josvainiuose, ir ką būtų galima padaryti mažinant nemalonių kvapų sklidimą.

„Kėdainių mugės” ir Aplinkos ministerijos inf.

Viršelio nuotraukoje – aplinkos ministras Simonas Gentvilas. (Rolano Valionio nuotr.)