Kovo 9 d., ketvirtadienį, 17 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos (Didžiosios Rinkos a. 5) trečio aukšto renginių salėje įvyks susitikimas su rašytoju, literatūrologu, kritiku Rimantu Kmita bei naujausios jo knygos – monografijos „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ pristatymas.

„Ugnies giesmės“ (leidykla „Tyto alba“) 15min metų knygos rinkimuose išrinkta geriausia lietuvių autorių negrožine knyga. „Metų knygos rinkimuose 2022“ ji nominuota geriausios publicistinės ir dokumentinės knygos kategorijoje.

Šių metų sausio mėnesį pirmą kartą surengtuose Knygos apdovanojimuose, kuriuos organizavo Lietuvos leidėjų asociacija, „Ugnies giesmės“ pripažintos Knyga įvykiu: už gyvą literatūros tyrinėtojo žodį, ugnies metaforą, visų knygos detalių dermę.

Rašytojas Rimantas Kmita, romanų „Pietinia kronikas“ ir „Remyga“ autorius, naują knygą skyrė poeto Sigito Gedos kūrybai ir gyvenimui tyrinėti. Monografija „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigito Gedos veidų“ – tai knyga smalsiems žmonėms, kurie ieško įtraukiančių pasakojimų.

Rašytojas ir literatūros tyrinėtojas R. Kmita poetą Sigitą Gedą įvardija viena svarbiausių Lietuvos literatūros figūrų, paveikusių ir lietuvių literatūrą ir jo paties požiūrį į poeziją. Dar nuo mokyklos laikų susidomėjimas S. Gedos kūryba vėliau peraugo į kūrybos nagrinėjimą disertacijoje – o šioje knygoje „Ugnies giesmės. Tūkstantis Sigitos Gedos veidų“ autorius gilinasi labiau ne į kūrybą, o į S. Gedos gyvenimą. Nors, kaip sako, gyvenimas ir kūryba S. Gedai buvo neatsiejama.

Rimantas Kmita — literatūros mokslininkas, rašytojas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, žymių romanų „Remyga” bei „Pietinia Kronikas” (jis tapo ir Metų knyga, ir vienu skaitomiausių pastarojo dešimtmečio lietuvių romanų)  autorius. Gimė ir augo Šiauliuose, literatūrologijos bakalaurą įgijo Klaipėdoje, vėliau tęsė mokslus Vilniuje bei Greifswalde (Vokietijoje). Savo romanuose autorius nuodugniai atvaizduoja tamsiąją Šiaulių realybę Nepriklausomybės akivaizdoje, vartoja labai autentišką, šiauliečiams būdingą kalbą, aprašo realybėje egzistuojančias vietas. Už kūrinį „Remyga” R. Kmita yra pelnęs Lietuvos rašytojų sąjungos premiją, o Šiaulių dramos teatre pagal šį kūrinį yra pastatytas spektaklis.  

R. Kmita taip pat yra pjesės „Gyvulių ūkis. XXI amžius“ autorius. Spektaklio premjera įvyko praėjusių metų lapkritį Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, režisierius – Paulius Tamolė.

Kėdainių raj. Savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos informacija