Šįryt pagrindinėje Kėdainių miesto gatvėje įvyko eismo nelaimė – į automobilių plovyklą sukęs automobilis susidūrė su šaligatviu važiavusiu dviratininku.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, susidūrimas įvyko apie 9 val. ryto J. Basanavičiaus g. Automobilis BMW, vairuojamas moters (gim. 1977 m.), pirminiais duomenimis, kliudė dviratininką (gim. 1972 m.).

Abu vairuotojai buvo blaivūs, jie užsipildė eismo įvykio deklaraciją. Dėl patirtų sužalojimų dviratininką apžiūrėjo medikai.

Svarbiausia saugumas

Miestelėnai pastebi, kad dviratininkai šaligatviais kartais važiuoja labai greitai, todėl pėstieji nesijaučia saugiai.

Kai kurie dviratininkai net ir per pėsčiųjų perėją pralekia su vėjeliu, nors turėtų nulipti nuo dviračio ir jį per gatvę persivesti.

Šis reikalavimas yra tam, kad būtų saugiau ir pačiam dviratininkui, ir kitiems eismo dalyviams, nes būna atvejų, kai dviratininkas į kelią išvažiuoja taip greitai, kad automobilių vairuotojai jų nespėja pastebėti (ypač dažni susidūrimai sankryžose, sukant automobiliui).

Pasak policijos pareigūnų, dviratininkai gali važiuoti šaligatviu, kai jis nėra pažymėtas kelio ženklu, nurodančiu eismą tik pėstiesiems. Įprastai, kai netoliese yra įrengtas dviračių takas, dviratininkams patariama važiuoti juo dėl jų pačių saugumo.

Taip pat patariama pasirinkti saugų važiavimo greitį, tokį, kad atsiradus kliūčiai, būtų galima laiku sustabdyti dviratį. Žinoma, labai svarbu važiuojant stebėti aplinką, nenukreipti dėmesio į pašalinius dalykus.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno AVPK inf.

Asociatyvi nuotr.