Aplinkos apsaugos agentūra įspėja apie padidėjusią oro taršą kietosiomis dalelėmis. Gyventojai turėtų apriboti aktyvią fizinę veiklą lauke.

,,Dėl oro teršalų pernašos iš pietų (dulkių, atneštų iš Sacharos dykumos) Lietuvoje nuo kovo 31 d. stebimas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis KD10.

Kovo 31 d. KD10 paros ribinė vertė 1- 1,3 karto viršyta Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Jonavoje, o balandžio 1 d. – 1,5-2,7 karto visose oro kokybės tyrimų stotyse ( jų Lietuvoje yra 17).

Šįryt oro kokybė išlieka prasta visoje Lietuvoje –  ne tik miestuose, bet ir kaimo vietovėse fiksuojamos aukštos ir labai aukštos KD10 koncentracijos.

Remiantis meteo.lt informacija, šiandien vėjo kryptis keisis iš pietų į vakarų. Užterštą oro masę išstums gaivesnis oras iš vakarų, todėl tikėtina, kad oro kokybė šalyje pagerės antroje dienos pusėje“, – teigiama Aplinkos apsaugos agentūros išplatintame pranešime.

Oro taršos rodiklius realiuoju laiku galima stebėti http://193.219.53.11/ap3/

Iš pateiktų duomenų matyti, kad Kėdainiuose esančioje oro kokybės tyrimų stotyje tebėra aukštas užterštumo lygis. Ryt, prognozuojama bus vidutinis.

Rekomendacijos gyventojams:

Esant padidėjusiai oro taršai kietosiomis dalelėmis, patariama nesportuoti ir nedirbti sunkaus fizinio darbo lauke. Taip pat reikia dažnai valyti patalpas drėgnu būdu.

Parengta pagal aplinkos apsaugos agentūros inf.