Kėdainiuose pasieniečiai iš Baltarusijos atvykusio krovininio sąstato vagone aptiko 175 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių. Rūkalai, kurių vertė yra daugiau kaip 600 tūkst. eurų, buvo paslėpti po gabenta akmens skalda.

Penktadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus, Šiaulių pasienio užkardos ir Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai kartu su „Lietuvos geležinkelių“ Saugos valdymo darbuotojais Kėdainiuose patikrino čia stovėjusį krovininį traukinį. Juo iš Baltarusijos gabenti įvairūs birūs kroviniai.

Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad šiuo traukiniu gali būti vežamos neteisėtos prekės. Tokios žinios pasitvirtino: viename sąstato vagone, kuriame buvo gabenama akmens skalda, rasti skardos lakštais apsukti paketai.

Juose VSAT pareigūnai aptiko 175 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra apie 626,5 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.