Šią savaitę Kėdainių rajono savivaldybėje įvyko susitikimas su „Camino Lituano“ ir italų „Romea Strata“ piligriminių kelių atstovais. Italai pristatė savąjį piligrimų kelią: papasakojo kaip prieš devynerius metus kilo idėja dėl „Romea Strata“ kelio koncepcijos, idėjos, tikslų.

„Romea Strata“ kelią inicijavo jo įkūrėjas, ilgametis Vičensos vyskupijos piligriminių programų vadovas, dvasininkas, teologas Raimondo Sinibaldi.

Italai pasakojo, kokiais maršrutais driekiasi jų piligriminis kelias ir kaip jis pasiekia Baltijos šalis. Pasak italų piligrimų, nuo seno žinoma, kad visi keliai veda į Romą, tad ir dabar pradėjus žygiuoti Taline, galima pasiekti Romą.

Italai savajame „Romea Strata“ keliauja pėsčiomis arba dviračiais.

Jų šalyje piligriminis kelias eina per 1400 kilometrų. Italai labai džiaugiasi, kad jų „Romea Strata“ jau sujungtas su austrų, čekų, lenkų ir Baltijos šalių piligriminiais keliais.

Italai dalijosi patirtimi, kaip jie kūrė kelią, kaip jie prižiūri. Pasak svečių, nemažas indėlis yra savanorių, tačiau jie daug pagalbos sulaukia iš savivaldybių, per kurias keliauja piligrimai. „Romea Strata“ vadovų teigimu, jie yra pateikę paraišką Europos Sąjungos institucijos ir tikisi, kad itališkasis kelias gaus reikiamus tarptautinius sertifikatus.

Italai priminė, kad „Camino Lituano“ maršrutas 2021 metais tapo „Romea Strata“ organizacijos nare ir tarptautinio piligriminio kelio „Romea Strata“ dalimi.

Nuotraukoje iš kairės: Norbertas Martinkus, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebonas, Vilainių seniūnijos seniūnas Antanas Bružas ir Gudžiūnų seniūnas Vidmantas Cechanavičius.

„Camino Lituano“ Kėdainių rajone driekiasi per Gudžiūnų, Surviliškio, Vilainių ir Josvainių seniūnijas.

Šaltinis ir nuotraukos: Kėdainių r. savivaldybės