Birželio 16 dieną Kėdainių rajone startuoja pilotinis „Socialinio taksi“ projektas, kurio metu bus teikiamos pavėžėjimo su asistavimu paslaugos, skirtos žmonėms su negalia. „Socialinis taksi“ ne tik nuveš keleivius į pageidaujamą vietą – asistentas padės įsėsti į automobilį, palydės ar nuneš daiktus.

„Socialinio taksi“ automobiliai, specialiai pritaikyti vežti neįgaliuosius su vežimėliais, turi modernius laiptų kopiklius, kuriais asistentas padės nusileisti ar pakilti laiptais.

Paslaugos bus teikiamos mėnesį laiko kaip pilotinis projektas, jei žmonės naudosis ir matysis poreikis, savivaldybė žada ieškoti galimybių ilgalaikei partnerystei.

„Socialinio taksi“ vairuotojai – asistentai naudodami specialią nuleidimo ir pakėlimo įrangą, gali saugiai nukelti žmones iš neįgaliajam nepritaikytų butų daugiabučiuose, taip pat yra apmokyti  suteikti pirmąją pagalbą, bendravimo įgūdžių bei negalios etiketo.

Paslaugos bus teikiamos 24/7 principu, visą parą visomis savaitės dienomis, paslaugos orientuotos į individualius žmonių su negalia poreikius, todėl kelionės laikas ir tikslas nėra ribojamas.

„Džiaugiamės, kad Kėdainių rajono savivaldybė mato tokių paslaugų reikalingumą ir tikimės, kad žmonės aktyviai naudosis paslaugomis per pilotinį laikotarpį, kas leis kurti ilgalaikę partnerystę su savivaldybe ir galėsime prisidėti prie Kėdainių žmonių su negalia mobilumo“, – sakė VšĮ Socialinis taksi direktorė Solveiga Ratkevičiūtė.

„Socialinis taksi“ startuoja kaip pilotinis projektas Kėdainių rajone – pavėžėjimo su asistavimu paslaugos negalią turintiems žmonėms čia bus teikiamos nuo birželio 16 dienos mėnesį laiko. Siekiame, kad žmonės su negalia turėtų prieinamas transporto ir asistavimo paslaugas, kurios leistų jiems nejausti atskirties, suteiktų galimybę keliauti ne tik į gydymo įstaigas, tačiau ir nuvažiuoti į renginį ar tiesiog pas draugus“- sakė VšĮ Socialinės partnerystės grupės vadovas Petras Vyšniauskas.

Asmenys, norintys naudotis „Socialinio taksi“ paslaugomis, turėtų užpildyti registracijos anketą interneto svetainėje http://socialinistaksi.lt/ arba paskambinti skambučių centrui telefonu +370 687 440 01. Šiuo telefono numeriu darbo dienomis nuo 08:00 iki 19:00 val. taip pat galima užsisakyti kelionę.

„Socialinio taksi“ paslauga yra mokama. Paslaugos kaina neįgaliesiems Kėdainių r.: 0-5 km – 2  Eur, 5 -10 km – 3 Eur, 10 – 15 km – 4,5 Eur, kelionė virš 15 km 0,30 ct. palaukimas 1 val. 1 Eur. (neregistruotiems 1 km – 0,80 ct palaukimas 1 val. 2 Eur.) 

Papildomos paslaugos: pagalba patenkant į automobilį – nesant liftui 1 aukštas – 1 euras, (neregistruotiems 1 aukštas – 2 eurai). 

Paslaugas teikiamos elektromobiliu.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

Panašios naujienos