Asmenis, kurie gyvena vieni ir nebegali patys apsitarnauti, lanko socialiniai darbuotojai. Deja, būna atvejų, kai atėjus niekas nebeatidaro durų. Tai būna signalas, kad galbūt prižiūrimam žmogui kažkas nutiko. Panaši situacija vakar susiklostė Kėdainiuose, Žemaitės g.
Ryte, po 9 val., Bendruoju pagalbos telefonu paskambinusi socialinė darbuotoja pranešė, kad prižiūrimas vyras neatidaro durų, galimai sutriko jo sveikata. Kaip įprasta tokiais atvejais, į nurodytą vietą išsiųstos visos specialiosios tarnybos.
„Į buto vidų patekta per pirmo aukšto langą, įleisti policijos pareigūnai ir medikai“, – praneša ugniagesių atstovė spaudai.
Vyras – negyvas
Kaip informavo Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato atstovai spaudai, bute rastas vyras (gim. 1936 m.) jau buvo negyvas. Pirminiais duomenimis, kūnas buvo be išorinių smurto žymių.
Ugniagesiai sako, kad panašūs atvejai, kai prašoma jų pagalbos padėti patekti į butą ar namą, jiems nėra jokia naujiena.
Kartais žmonėms išties būna sutrikusi sveikata, jie nebegali išlipti iš vonios arba iškrenta iš lovos, pargriūna ir nebegali atsikelti. Tuomet šaukiasi pagalbos, kol išgirsta kaimynai ir paskambina tel. 112.
Būna atvejų, kad žmonės būna kur nors išėję arba būna paguldyti į ligoninę, todėl butai randami tušti.
Kartais pagalba būna iškviečiama pavėluotai – žmonės aptinkami negyvi, kai kada kūnai jau būna pradėję irti. Keistą kvapą pajutę gyventojai irgi kviečia specialiąsias tarnybas.
Specialistai sako, kad būtų mažiau sunkumų, jei vieni gyvenantys asmenys paliktų kaimynams savo būsto raktą ar bent jau užrašytus savo artimųjų telefonų numerius, kuriais būtų galima susisiekti nelaimės atveju. Tuomet netektų laužti durų ar lipti pro langus. Beje, ugniagesiai visais tokiais atvejais stengiasi padaryti kuo mažiau žalos.
„Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.