Antradienio popietę Kėdainius apskriejo skaudi žinia. Prie Smilgos upelio, šalia Dotnuvos gatvėje esančios vandenvietės rastas žmogaus kūnas irimo stadijoje. Beveik neliko abejonių, kad tai yra pavasarį be žinios dingusios jaunos kėdainietės Viktorijos Kulčiūnaitės palaikai.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Vaitkevičienės teigimu, rasti žmogaus palaikai yra perduoti tirti teismo medicinos ekspertams. Jie ir atsakys į svarbiausią klausimą, ar tai tikrai yra kelis mėnesius intensyviai ieškotos 20-metės kūnas. Turėtų paaiškėti ir mįslingos mirties priežastis.

Policija dėl šio įvykio pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jam vadovaujantis prokuroras Arvydas Bernotavičius sakė, nieko negalintis daugiau komentuoti, nes tyrimas dar tik pradėtas. Trečiadienio popietę įtarimai dar niekam nebuvo pareikšti.

Kūnas rastas nuošalioje vietoje

Jau apirę žmogaus palaikai rasti prie Smilgos upelio, krūmingoje vietovėje. Nors šiose apylinkėse irgi buvo vykdomos dingusios kėdainietės paieškos, matyt, dėl vešlios augmenijos, tąkart kūnas nebuvo aptiktas. Dabar, kai krūmų lapai jau nukrito, palaikai buvo surasti. Apie šiurpų radinį policijai pranešė „Kėdainių vandenų“ darbuotojas.

„Žmogaus palaikus mūsų bendrovės darbuotojas atsitiktinai aptiko pagrindinės miesto vandenvietės teritorijoje, ant krūmais ir medžiais apaugusio šlaito, arčiau vadinamo ,,Vikondos“ slėnio. Taip jau sutapo, kad vienoje iš siurblinių sugedo siurblys, mes nusiuntėme darbuotojus jo pakeisti. Apskritai, šioje vandenvietės teritorijoje mūsų darbuotojai nuolat nebūna, apsilankome retai, tik kai reikia atlikti kokius planinius darbus ar būna gedimas. Niekas nesitikėjo, kad šioje teritorijoje bus rasti suirę žmogaus palaikai. Ši žinia mus pribloškė.

Apskritai, nors tai ir nuošali vieta, prašalaičių netrūksta, būna, kad žmonės, čia šunis vedžioja, arba trumpindami kelią, pro čia eina į Dotnuvos gatvės kapines, būna kažkas laužus degina, pasitaiko ir vagysčių iš mūsų eksploatuojamų įrenginių, todėl prie savo gręžinių esame įrengę vaizdo stebėjimo kameras. Policija įrašų dar neprašė, bet, jei reikės, tikrai juos pateiksime“, – tvirtino UAB-ės „Kėdainių vandenys“ direktorius Rimgaudas Praninskas.

Mergina žadėjo sugrįžti…

Primename, kad Viktorija Kulčiūnaitė dar gegužės pabaigoje, vieną dieną sulaukusi kažkieno skambučio, išėjo iš namų P. Lukšio gatvėje, pažadėjusi močiutei greitai sugrįžti. Tačiau, dingo be žinios. Mergina kelias dienas neatsiliepė į sunerimusių artimųjų skambučius, po to jos telefono signalas dingo. Buvo manoma, kad mergina galėjo būti pagrobta ir kažkur išvežta. Ruseno viltis, kad pavyks Viktoriją rasti gyvą. Kėdainietės paieška buvo paskelbta visoje Lietuvoje, tačiau kelis mėnesius trukusios paieškos rezultatų nedavė.

Vietiniai gyventojai šokiruoti

„Šįryt, kai sužinojau, kad netoli mūsų gyvenamos vietos buvo surasti žmogaus palaikai, apėmė labai slogus jausmas. Negaliu patikėti, kad tokie dalykai dedasi pačiame mieste“, – kalbėjo vietinė gyventoja p. Regina.

Dotnuvos gatvėje sutiktos merginos irgi sakė esančios sukrėstos žinios, kad tai gali būti dingusios jaunos kėdainietės palaikai.

„Labai gaila, jei paaiškės, kad tai yra Viktorija. Girdėjome apie jos paieškas, tikėjomės, kad ji bus rasta gyva. Užuojauta artimiesiems“, – sakė merginos.

Viltis išblėso

Trečiadienio pavakarę V. Kulčiūnaitės artimieji patvirtino, kad prie palaikų rasti drabužiai priklausė dingusiajai Viktorijai. Tačiau dar bus atliekama palaikų DNR ekspertizė. Taip pat svarbu išsiaiškinti, kaip mirė jauna mergina. Artimiesiems, kaip ir teisėsaugos atstovams, rūpi sužinoti, ar tai buvo savižudybė, žmogžudystė ar nelaimingas atsitikimas.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf.