Kėdainiai jau daug metų garsėja savo sportinių šokių kolektyvais – daug kėdainiškių mėgsta ir myli šokį. Todėl nenuostabu, kad esame palepinami ir puikiais sportinių šokių renginiais, varžybomis, kuriuos surengia tiek mūsų miesto šokių propaguotojai, tiek Lietuvos šokių organizacijos.

Artėjantis šventinis savaitgalis kaip tik žada būti toks, kuomet Kėdainių gyventojai ir miesto svečiai galės pasidžiaugti geriausiais Lietuvos šokėjais. Kėdainių arenoje vyks šių metų Lietuvos 10 šokių čempionatas, organizuojamas Lietuvos sportinių šokių federacijos.

Lietuvos čempionate Kėdainiuose bus ne tik išdalinti aukso, sidabro ir bronzos medaliai visų amžiaus grupių šokėjams, bet taip pat bus varžomasi ir dėl kelialapių į pasaulio bei Europos čempionatus. Po vieną geriausią mūsų šalies porą galės iškovoti teisę atstovauti Lietuvai suaugusiųjų, jaunimo, jaunių ir senjorų čempionatuose.

„Šeštadienį, vasario 17 d., įdomiausios varžybos vyks nuo 16.30 val. Tikimės, kad kėdainiškiai nepraleis progos ir atvyks maloniai praleisti šventinio vakaro, kur derės estetiškas judesys, gera muzika ir azartiškos emocijos.“ – žurnalistams sakė renginį organizuojančios Lietuvos sportinių šokių federacijos generalinė sekretorė Diana Gornatkevičienė.

Federacijos generalinė sekretorė teigė, jog Lietuvos šokėjai taip pat labai mėgsta varžytis Kėdainiuose: „Arena čia puiki – patogi tiek varžybų dalyviams, tiek žiūrovams. Negana to, mes jau įsitikinome, kad kėdainiškiai išmano šokius – čia daug šokėjų, tad tikrai yra vieni privalumai visiems rinktis jūsų mieste.“

D. Gornatkevičienė pabrėžė, kad šiais metais Kėdainiuose rengiamas dešimties šokių disciplinos Lietuvos čempionatas. Tokių varžybų metu visi dešimt pasaulinės sportinių šokių programos šokių yra vertinami bendroje įskaitoje.

„Paprastai varžomasi arba standartinių, arba Lotynų Amerikos šokių programose, kurių kiekvienoje yra po penkis šokius. Standartinių šokių programą sudaro lėtas valsas, tango, Vienos valsas, fokstrotas ir kvikstepas, o Lotynų Amerikos šokių – samba, čia čia čia, rumba, pasodoblis ir džaivas. Tačiau dešimties šokių varžybose – visi šokiai vertinami bendroje įskaitoje“, – kalbėjo Lietuvos sportinių šokių federacijos generalinė sekretorė.

Ji taip pat sakė, kad tuo šis Lietuvos čempionatas ir yra įdomus: „Per dešimties šokių varžybas dažnai labai sunku prognozuoti rezultatą, nes vienoms poroms geriau sekasi elegantiški standartiniai šokiai, kitoms – greiti Lotynų Amerikos, todėl bendroje įskaitoje gali būti įvairių staigmenų.“

Šaltinis ir nuotr.: LSŠF