Šį šeštadienį į Kėdainius sugužėjo visa Lietuva. Jaukioje ir talpioje arenoje vyko nacionalinė bendruomenių šventė-sąskrydis „Tai mes!“. Tai tarsi įvadas į 2016-uosius, kurie yra paskelbti bendruomenių metais.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius (centre) sąskrydį aptarė su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Algimanta Pabedinskiene ir Žinių radijo generaliniu direktoriumi Danu Arlausku.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius (centre) sąskrydį aptarė su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene ir Žinių radijo generaliniu direktoriumi Danu Arlausku.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Žinių radijo organizuotas didžiausias kada nors vykęs bendruomenių sąskrydis Lietuvoje apjungė visus šalies regionus.

Kėdainių arena užsipildė maždaug 3000 žmonių, siekiančių sukurti geresnę ir gražesnę Lietuvą.

Sąskrydžio metu kiekvienas regionas turėjo unikalią galimybę pasidžiaugti ir pasididžiuoti bendruomenių narių pasiekimais ir laimėjimais muzikos, sporto, intelektualinių žaidimų bei tautinio kostiumo dizaino srityse.

Šalies merai dalyvavo bendrame forume, jį vainikavo iškilmingas rezoliucijos, kuri turėtų paskatinti kurtis bendruomenes ir tarpusavio bendradarbiavimą, priėmimas. Tuo metu bendruomenių pirmininkai dalyvavo kontaktų mugėje, dalinosi idėjomis.

Kėdainiečiai Lietuuvai savo kraštą pristatė per istorijos prizmę - priminė didikų Radvilų garbingą praeitį.

Kėdainiečiai Lietuvai savo kraštą pristatė per istorijos prizmę – priminė didikų Radvilų garbingą praeitį.

Projektas „Tai mes“ vyksta jau antrus metus iš eilės ir sulaukia didžiulio visuomenės susidomėjimo nacionaliniu mastu. Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių projekto komanda lanko ir kuria laidas apie tiek miestuose, tiek kaimuose aktyviai veikiančias bendruomenes.

Siekdama skatinti bendruomenių kūrimąsi Lietuvoje, projekto „Tai mes!” komanda šiemet aplankė 25 Lietuvoje veikiančias bendruomenes,  galinčias pasigirti geraisiais bendruomenių veiklos pavyzdžiais, patirtimi ir žiniomis.

Kėdainių kraštui šiame projekte atstovavo Kalnaberžės bendruomenė su unikalia Varnaėdynių švente.

Vainotiškiečiai panoro įsiamžinti su stilizuotais Radvilų personažais.

Vainotiškiečiai panoro įsiamžinti su stilizuotais Radvilų personažais.

Kalnaberžės bendruomenė tapo Žinių radijo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamo bendruomenių konkurso „Tai mes!” dalyviais. Kėdainių regione organizatorių dėmesį patraukė būtent Kalnaberžės bendruomenė,  garsėjanti kasmetinėmis Varnaėdų šventėmis.  Ši šventė į vieną vietą sutraukia visą kaimą, o pagrindinis jos akcentas – pasigardžiavimas keptais varniukais. Šventės metu ruošiami kovavarniai pagal specialią receptūrą. Procesui vadovauja iš Kalnaberžės kilęs vyriausiasis varnaėdas Andrius Gudžinskas.

Sąskrydžiui laiko nepagailėjo ir Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė (antra iš dešinės).

Sąskrydžiui laiko nepagailėjo ir Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė (antra iš dešinės).

Kalnaberžės bendruomenės nariams ir Varnaėdų šventės organizatoriams  teko nelengva užduotis – šalia šventės organizavimo ir vietos bei užsienio svečių priėmimo sudalyvauti ir Žinių radijo laidos filmavime. Joje jiems teko išbandymas ne tik atskleisti savo bendruomenės privalumus, pagrįsti, kodėl „ir kaime gyventi galima“, bet ir filosofuoti, kuo gi skiriasi bendruomenė nuo eilinio žmonių susibūrimo, bei išklausyti, ką apie juos mano buvę kraštiečiai ar kaimyninių kaimų gyventojai.

Pasak Kalnaberžės bendruomenės centro pirmininko Rimtauto Ardavičiaus, kalnaberžiečiai yra draugiški ir aktyvūs: „Mes darome tai, apie ką svajojome ir ko norėjome. Mus vienija draugystė ir noras kaimą padaryti gyvą. Organizuojame šventes, susitinkame, kalbamės, diskutuojame. Pats paskutinis mūsų pasiekimas – kapelos „Beržynėlis“ subūrimas. Vadinasi nuo šiol per gyvenimą eisime su muzika.“

Vikaičių bendruomenės moterys gera nuotaika dalijosi ir savo dainomis.

Vikaičių bendruomenės moterys gera nuotaika dalijosi ir savo dainomis.

Šventėje dalyvavęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pasidžiaugė savojo krašto bendruomenių aktyvumu: „Rajone veikia 56 kaimiškosios bendruomenės. Jos aktyvios ir veiklios. Kiekviena draugiškai sprendžia, kaip ir kuo gyventi. Dauguma bendruomenių pasinaudojo parama ir susitvarkė infrastruktūrą, o dabar planuoja verslo idėjas. Smagu, kad turime verslių žmonių ir nelaukiančių, kol kažkas kažką padarys. Kėdainiečiai veiklų imasi patys.“

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.