Liepos 18 d. 17 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje, Didžiosios Rinkos a. 5, vyks LSMU Kinologijos centro Profesionalios kaniterapijos tarnybos organizuojamas renginys, kuriame kviečiami dalyvauti visi, besidomintys šunimis, kaniterapijos nauda ir galimybėmis.

Renginio programa:

  • Maistas – nuo maistinės vertės iki maisto mikrokomponentų. Maisto pasirinkimą lemiantys veiksniai. 
  • Šuns kilmė ir evoliucija. 
  • Šiandieninės žmogaus ir šuns komunikavimo problemos ir stereotipai. 
  • Demonstracija, kaip teisingai susipažinti, elgtis ir kaip dresuoti šunį. 
  • Kaniterapijos nauda ir taikymas Lietuvoje bei užsienyje. 
  • Praktiniai užsiėmimai su šunimis. 
  • Žaidimai ir komunikavimas. 

Kaniterapija (lot. canis – šuo + gr. therapeia – gydymas, slaugymas), pagalbinis gydymo ir reabilitacijos būdas, kurį taikant dalyvauja specialiai išmokyti šunys.

Suteikiama pagalba neįgaliesiems ar sergantiems tam tikromis ligomis asmenims. Norint pasiekti geresnės fizinės, emocinės sveikatos, pagerinti pažintinius bei socialinius įgūdžius, į veiklą įtraukiamas specialiai išmokytas šuo motyvacijai sustiprinti. Kaniterapijos užuomazgų būta jau antikos laikais. Pradininku laikomas vaikų psichiatras B. M. Levinsonas (Jungtinės Amerikos Valstijos).

Tyrimai rodo, kad per kaniterapijos užsiėmimus kinta žmogaus fiziologinės reakcijos, neuromediatorių veikla; sumažėja kraujo spaudimas, kinta žmogaus kūno temperatūra, organizme keičiasi kortizolio, adrenalino, noradrenalino kiekis.

Organizme išskiriama daugiau beta endorfinų, prolaktino, dopamino, imunoglobulino A.

Pakinta gliukozės ir insulino kiekis, ypač padidėja oksitocino kiekis. Išvardyti fiziologiniai rodikliai daro poveikį žmogaus psichikai: sumažėja skausmo pojūtis – keičiasi skausmo slenkstis, mažėja baimė, atslūgsta įtampa.

Gerėja dėmesio koncentracija ir kitų kognityvinių funkcijų veikla. Asmuo ne tik lengviau, bet ir vartodamas mažesnes vaistų dozes, iškenčia skausmingas procedūras, labiau pasitiki procedūras atliekančiais medikais, yra linkęs laikytis gydymo rekomendacijų.

Atlikti moksliniai tyrimai taip pat rodo ryšį tarp kaniterapijos užsiėmimų skaičiaus ir ligos simptomų palengvėjimo.

Šunys gali pagelbėti ne tik per gydymo procesą, kai gydomi įvairiomis lėtinėmis ar psichikos sergantys pacientai, bet ir slaugos institucijose, dirbant su senyvo amžiaus pacientais bei kitais atvejais. (Visuotinė lietuvių enciklopedija)