Ketvirtadienį Kėdai­niuose pristatyta iš Alytaus atvykusi pirminės sveikatos priežiūros centro mobili ambulatorija. Tikėtina, kad kitais metais tokias įsigis ir Kėdainiai. Mobili ambulatorija – gydytojo kabinetas ant ratų – Alytaus rajone pakeitė mobilius medicinos punktus ir dalį kaimo ambulatorijų.

Kaip „Kėdainių mugei“ sakė Alytaus PSPC direktorė Giedrė Ilgūnaitė, mobili ambulatorija Alytaus rajone veikia keturis mėnesius. Alytiškiai yra įsigiję dvi mobilias ambulatorijas ir vieną mobilų odontologijos kabinetą „ant ratų“.

„Tai yra mobilus šeimos gydytojo kabinetas, kuriame teikiamos visos paslaugos, kurios teikiamos ir šeimos gydytojo kabinete. Kasdien nuo 8 val. iki 16 val. visi trys automobiliai vyksta į kaimiškąsias teritorijas – garaže jie tikrai nestovi. Su kėdainiečiais norime pasidalinti savo gerąja praktika, nes sprendimas įsigyti tokias ambulatorijas labai pasiteisino, o gyventojai šias paslaugas pamėgo“, – sakė G. Ilgūnaitė.

„Tai yra mobilus šeimos gydytojo kabinetas“, – sakė Alytaus PSPC direktorė G. Ilgūnaitė. (R. Valionio nuotraukos)

Mobilioje laboratorijoje galima atlikti kraujo, šlapimo ir kitus tyrimus, išsirašyti receptą, gauti nedarbingumo pažymėjimą, atlikti kardiogramą, pamatuoti kraujo spaudimą – visas paslaugas, kurios yra teikiamos gydytojo kabinete, galima atlikti mobilioje ambulatorijoje.

Pasak G. Ilgūnaitės, pradėjus teikti tokias paslaugas, kaimuose gyvenantys alytiškiai aktyviau naudojasi sveikatos profilaktikos programomis, odontologų paslaugomis, o ateityje mobilioje odontologijos laboratorijoje planuojama teikti ir protezavimo paslaugas: „Kaip mums sako patys gyventojai, į miestą jie nuvažiuoti dažnai tiesiog neprisiruošia, o kai šeimos gydytojas atvažiuoja beveik į kiemą – visai kas kita.“

Kaip sakė Alytaus PSPC vadovė, mobilios ambulatorijos pakeitė 11 mobilių punktų ir tris bendrosios praktikos kabinetus.

„Pas mus jų nebeliko, liko tik penkios ambulatorijos. Kuo mobili ambulatorija skiriasi nuo medicinos punkto? Medicinos punkte buvo tik slaugytojos, o čia paslaugas teikia šeimos gydytojas. Taip pat bendrosios praktikos kabinete tyrimai neatliekami“, – kalbėjo G. Ilgūnaitė.

Vizitui pas mobilioje ambulatorijoje dirbantį šeimos gydytoją alytiškiai registruojasi telefonu – kiekviena ambulatorija turi savo telefono numerį. Tačiau jei kaime gyvenantis žmogus neturi telefono arba dėl kitų priežasčių negali užsiregistruoti, šeimos gydytojas priima ir be registracijos.


Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis: „Visų pirma Alytuje apsilankėme mes patys ir tada pakvietėme alytiškius atvažiuoti į Kėdainius. Mobilią ambulatoriją norime parodyti tarybos nariams, kad svarstant kitų metų biudžetą būtų galima įtraukti lėšų poreikį, jei bus tarybos narių pritarimas.
Mobili ambulatorija taip pat pristatyta gyventojams, Kėdainių PSPC šeimos gydytojams, ji apsilankė vienoje iš seniūnijų – Kalnaberžėje, kur nėra medicinos punkto.
Manau, kad Kėdainiams tokios mobilios ambulatorijos yra ateitis, kurią jau reikėjo turėti. Kaimuose medicinos punktai užsidaro, o Alytaus sprendimas kuo juos galima pakeisti, yra geras pavyzdys. Tai patogu, nes nėra patalpų išlaikymo, pati ambulatorija įrengta idealiai, kokybiškai, čia galima atlikti tyrimus, žmonės jaučiasi komfortiškai.“

Titulinė nuotrauka: Mobili ambulatorija į Kėdainius atvyko iš Alytaus.