Jau poryt, lapkričio 13-ąją, dalyje Lietuvos ugdymo įstaigų nuvilnys įspėjamasis pedagogų streikas. Tačiau Kėdainiuose ir rajone pedagogai streikuoti nežada. 

D. Kačegavičienės teigimu, Kėdainių pedagogai kol kas neplanuoja streikuoti.

D. Kačegavičienės teigimu, Kėdainių pedagogai kol kas neplanuoja streikuoti.

„Šiuo metu su Vyriausybe vyksta derybos, tad prisijungti prie streikuojančiųjų gretų būtų nelogiška“, – kalbėjo Daina Kačegavičienė, Kėdainių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė.
Moteris tvirtino, kad Kėdainiuose apie 200 žmonių vienijanti organizacija prie streiko neprisidės, nes nuo rugsėjo mėnesio vyksta Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos (LŠĮPS) dialogas su Vyriausybe: jo dėka tikimasi sulaukti konstruktyvių sprendimų, o ne tą pasiekti einant kraštutiniu keliu – streikuojant. „Būdami optimistai ir tikėdami savo galia daryti įtaką valdžios sprendimams, LŠPS ir LŠĮPS atstovai tiki, jog bus pasiekti šalies švietimiečių interesus tenkinantys sprendimai. Kartu aiškiai sakome: jei tokių sprendimų nebus, mes kviesime visus pedagogus pasinaudoti įstatymų suteikta teise protestuoti, įskaitant ir ilgalaikio streiko paskelbimą“, – teigiama LŠPS pranešime visuomenei.
Be to, visa šiuo metu susiklosčiusi įtempta padėtis jau lapkričio 20 dieną bus aptarta Kėdainiuose – tądien LŠPS pirmininkas Audrius Jurgelevičius ne tik susitiks su Kėdainių švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo vadovybe, bet ir pristatys bei aptars pasiektus dialogo su Vyriausybe rezultatus, aptars tolimesnius organizacijos veiksmus.
Lapkričio 13-osios streiką Lietuvoje yra paskelbusios kelios mažos pedagogus vienijančios profesinės sąjungos, kurios yra iškėlusios galimai nepagrįstus ir neįmanomus reikalavimus Švietimo ministerijai. Tą akcentuodami, LŠPS ir LŠĮPS atstovai ragina aklai nepasitikėti esą mėgstančių nutylėti ir meluoti veikėjų raginimais.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.