Vasario 16-osios rytas Kėdainiuose prasidėjo iškilmingu vėliavų pakėlimu prie Kėdainių rajono savivaldybės. 10 val. Šv. Jurgio bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos valstybę, o po jų Kėdainių miesto Dotnuvos g. kapinėse pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę.

Įdienojus Didžiosios Rinkos aikštėje vyko gatvės teatro spektaklis „Signatarai eina fotografuotis“ (režisierius Adrianas Schvarzsteinas, Ispanija). Gatvės teatro spektaklis simbolizuoja įvykį, kai nepriklausomybės aktą pasirašę signatarai traukia fotografuotis chrestomatinei nuotraukai, kuri anuomet buvo padaryta Gedimino prospekte įsikūrusioje Aleksandros Jurašaitytės fotoateljė.

Pasak režisieriaus, ši eisena – ne personalijų mėgdžiojimas ar atkartojimas, o bendros idėjos ir jausmo perteikimas. Čia svarbiausias veikėjas ir dramaturgas yra žiūrovas, o scenografija – gatvė. Šio žanro pobūdis ir esmė – improvizacija, kuri suteikia galimybę kiekvieną kartą ta pačia tema sukurti naują spektaklį.

15 val. Kėdainių arenoje šventinio koncerto „Dainuojame Lietuvai“ metu lietuvišką programą atliko valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius. Kėdainių arenoje buvo įrengta instaliacija „Lietuvos valstybingumo simboliai“, kurioje pristatytos Lietuvos herbo, vėliavos ir himno istorijos.

Panašios naujienos