Vakar Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre nuvilnijo 5-asis žydiškos kultūros festivalis ,,Diena Kėdainiuose“: vyko Daumanto Levo Todeso projekto ,,Mozės klajonės“ parodos uždarymas, Kėdainių profesinio rengimo centro auklėtinių paruošto foršmako ragautuvės ir koncertas.

Nemokamame renginyje per teatrą ir muziką buvo galima pajausti žydiškąjį gyvenimą, geriau suprasti šios tautos ypatumus.

Koncerte žydišką muziką atliko ansamblis Klezmer klangen iš Vilniaus, Kėdainių ir Naujosios Vilnios muzikos mokyklų auklėtiniai ir mokytojai, o Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo dramos studija, vadovaujama režisierės Erikos Usevičiūtės, parodė spektaklį, pagal A. Karpinovičiaus apsakymų rinktinę ,,Paskutinis Vilniaus pranašas“.

,,Klausytojų plojimai, gera nuotaika ir nuoširdūs padėkos žodžiai festivalio sumanytojams ir muzikantams parodė, kad tokie renginiai yra reikalingi ir laukiami“, – teigė organizatoriai.

,,Nuoširdžiai dėkojame Rasai Vaičiulytei, Dainiui Buikai ir visam nuostabiam Klezmer Klangen už tai, kad įtraukia mus į savo puikius projektus ir dovanoja nepamirštamas patirtis. Ačiū mūsų mokyklos mokiniams ir mokytojams ir juos subūrusiam mokytojui Jonui Stankevičiui už klezmer muzikos tradicijų palaikymą mūsų mieste.

Ačiū gausiai susirinkusiai publikai ir Daugiakultūriam centrui už šiltą priėmimą“, – teigia jau ne pirmus metus šiame projekte dalyvaujančios Kėdainių muzikos mokyklos atstovai.

Žydiškos kultūros festivalį organizavo VšĮ Menopolis, prisidėjo Kėdainių krašto muziejus ir Daugiakultūris centras.

Parengta pagal organizatorių inf.