Kėdainių teismas anksčiau du kartus teistą kėdainietį A. Š. pripažino kaltu dėl pasikėsinimo neteisėtai gaminti ir laikyti naminius stiprius alkoholinius gėrimus ir neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu.

Kaip pranešė teismas, nustatyta, kad kėdainietis A. Š., nuo  vasario 10 iki kovo 7 dienos, turėdamas tikslą realizuoti, užraugė 627 litrus raugo.

Iš šio kiekio raugo A. Š. pasikėsino pagaminti beveik 100 litrų absoliutaus etilo alkoholio, tačiau to padaryti jam nepavyko, nes viską rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Be to, per kratą pas A. Š. buvo rastas ir paimtas neteisėtai įgytas ir civilinėje prekyboje draudžiamas šautuvas „Crosman Phanton“, atitinkantis C kategorijos nešaunamąjį ginklą.

Kaltinamasis A. Š. savo kaltę pripažino ir nurodė, kad dalį pagaminto alkoholio būtų pardavęs, o kitą dalį būtų naudojęs savo reikmėms – Velykoms ir vaikų krikštynoms.

Asmuo savo kaltę pripažino ir dėl neteisėtai laikyto ginklo bei nurodė, jog jį pirko sendaikčiuose.

Pirmadienį paskelbtu nuosprendžiu A. Š. pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo ir neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu.

Subendrinus bausmes jam paskirta galutinė 4 000 eurų bauda, konfiskuotas neteisėtai laikytas ginklas, o visi daiktai, susiję su alkoholiu ir jo gamyba, nuosprendžiui įsiteisėjus bus konfiskuoti ir sunaikinti.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

ELTA

(„K. m.” archyvo nuotr.)

Panašios naujienos