Tiek medikai, tiek pacientai žino, kad kraujo tyrimai – mūsų organizme vykstančių procesų atspindys. Nuo šiol kraštiečiams, norintiems greitai ir kokybiškai išsitirti kraują, nereikės laukti atsakymų kelias dienas ar savaitę, arba, norint išsitirti greičiau ir išsamiau, vykti į didmiesčius. Kėdainiuose, Senosios Rinkos aikštėje, 5-uoju numeriu pažymėtame pastate, kuriame įsikūrusi gydytojos Alos Ragauskienės poliklinika, jau veikia diagnostinės laboratorijos „Antėja“ paslaugų centras.

Laboratorija – arčiau žmonių

„Praktiškai 80 procentų visos informacijos, reikalingos gydytojams, yra gaunama iš diagnostinių tyrimų. Tai yra objektyvi ir tiksli informacija, kuri leidžia gydytojams diagnozuoti ligą, paskirti tinkamą gydymą, o gydant stebėti, ar tas gydymas yra teisingas ir veikia“, – teigė Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai Dangira Babenskienė.

Paslaugų centrą iškilmingai atidarė (iš kairės) bendrosios praktikos slaugytoja Audronė Zagurskienė, gydytoja terapeutė Ala Ragauskienė, savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė ir laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai Dangira Babenskienė.

Visoje šalyje žinomos akredituotos laboratorijos paslaugomis naudojasi daug medicinos įstaigų, tarp jų – ir Kėdainiuose bei rajone veikiančios sveikatos priežiūros bei gydymo įstaigos. Dabar galimybę tiesiogiai ir operatyviai atlikti mokamus kraujo tyrimus šioje laboratorijoje turi ir patys pacientai net ir be gydytojo siuntimo.

Kiekvieną darbo dieną, nuo 8 iki 17 valandos, apsilankę paslaugų centro procedūriniame kabinete bet kokio amžiaus kraštiečiai, net ir patys mažiausieji, gali išsitirti kraują profilaktiškai arba siekiant diagnozuoti ligą. Mėgintuvėliai operatyviai iškeliaus į laboratoriją Kaune, o tyrimo rezultatus dažniausiai sužinosite jau tos pačios dienos vakarą!

Dėmesys – tyrimų kokybei

„Esame vienintelė visiškai automatizuota ir robotizuota laboratorija Baltijos šalyse. Mėgintuvėliai su kraujo mėginiais nebenešiojami rankomis, o automatizuota linija nukeliauja į reikiamus analizatorius. Laborantui tereikia prižiūrėti, kad linija tinkamai veiktų ir kad analizatoriai atitiktų visus reikiamus kokybės reikalavimus, – pristatydama paslaugas, pasakojo D. Babenskienė. – Tai padeda išvengti žmogiškojo faktoriaus, dėl kurio gali įvykti klaidų. Vėliau kraujo mėginiai yra perkeliami į specializuotus šaldytuvus, tad prireikus atlikti kitus, diagnozę tikslinančius tyrimus, mes galime atlikti papildomus tyrimus iš jau turimo mėginio.“

Pasak specialistės, laboratorijoje veikianti sistema leidžia dirbti ne tik kokybiškai, bet ir operatyviai. Per dieną Kaune įsikūrusi laboratorija atlieka apie 12 tūkstančių kraujo tyrimų.
„Labai svarbu tai, kad su tyrimų rezultatu paciento vieno nepaleidžiame, nes žmonės prisiskaito informacijos internete, interpretuoja rezultatus nesuprasdami, kad vienas ar kitas parametras jų atveju gali neturėti jokios klinikinės reikšmės, diagnozuoja sau įvairiausių ir sunkiausių ligų, – su šypsena tokią „madą“ kritikavo pašnekovė. – Mes suteikiame gydytojo konsultaciją. Čia, Kėdainiuose, pacien­tams tyrimus nemokamai įvertina gydytoja Ala Ragauskienė. Taip pat turime galimybę visoje Lietuvoje konsultuoti telefonu – mūsų gydytojai sutartu laiku jungiasi prie duomenų bazės, skambina pacientui ir interpretuoja jo tyrimus. Tai labai patogu.“

Užkirsti kelią ligoms

„Visada teikiu labai didelę reikšmę kraujo tyrimams. Nes žmonės iš tiesų dažnai nusistato diagnozę iš interneto forumų, draugų, kaimynų, o tikriausiai 90 procentų atvejų ji neteisinga… – pritarė ir kėdainietė gydytoja terapeutė A. Ragauskienė. – Todėl labai svarbu, kad kraujo tyrimo rezultatai patvirtintų arba atmestų diagnozę. Su „Antėja“ bendradarbiaujame daug metų, tad reikia pasidžiaugti, kad kėdainiečiai turės galimybę išsitirti neišvykdami iš savo rajono.“

Kiekvieną darbo dieną, nuo 8 iki 17 valandos, apsilankę paslaugų centro procedūriniame kabinete bet kokio amžiaus kraštiečiai, net ir patys mažiausieji, gali išsitirti kraują profilaktiškai arba siekiant diagnozuoti ligą.

Kėdainiuose atidarytame laboratorijos paslaugų centre tyrimus paims kėdainiečiams puikiai pažįstama bendrosios praktikos slaugytoja Audronė Zagurskienė. „Antėjos“ paslaugų centre bus atliekami 38 profilaktiniai ir diagnostiniai kraujo tyrimai, suskirstyti pagal dažniausiai pasitaikančius organizmo sutrikimus bei ligas. Tyrimų rinkiniai, kaip tvirtina laboratorinės medicinos gydytojai, padės nuodugniai patikrinti gyvybiškai svarbių širdies, kepenų, inkstų, kasos ir kitų organizmo sistemų bei organų funkcijas.

D. Babenskienė ypač rekomenduoja pirmiausia pasitikrinti nuo tų ligų, nuo kurių dažniausiai miršta žmonės. Tai – širdies ir kraujagyslių ligos bei onkologiniai susirgimai. Šios ligos ypač aktualios ir mūsų rajone. Pašnekovės nuomone, patys svarbiausi tyrimai, kuriuos vertėtų atlikti vyrams ir moterims – tai cholesterolio ir jo frakcijų, vyrų prostatos ir moterų kiaušidžių vėžio žymenų, mikroelementų kiekio bei bendraklinikiniai kraujo tyrimai.

Beje, „Antėjos“ paslaugų centre kraštiečiai taip pat gali pasiskiepyti nuo užkrečiamų ligų: gripo, erkinio encefalito, roto viruso, stabligės ir kitų.

Panašios naujienos