„Ši įmonė paliko labai gerą įspūdį. Džiugu, kad „Sakret“ vardas gerai žinomas ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje. Smagu dėl gerų Latvijos kapitalo bendrovės veiklos rezultatų“, – po apsilankymo Kėdainiuose nuo 2008 metų veikiančioje UAB „Sakret“ sakė Latvijos premjeras Maris Kučinskis.

Latvijos premjeras M. Kučinskis (trečias iš dešinės) iš Kėdainių išsivežė labai gerus įspūdžius.

Latvijos premjeras M. Kučinskis (trečias iš dešinės) iš Kėdainių išsivežė labai gerus įspūdžius.

Naujasis Latvijos Vyriausybės vadovas Maris Kučinskis į Lietuvą oficialaus vizito atvyko po viešnagės Estijoje.

„Man didelė garbė su pirmuoju vizitu lankytis Lietuvoje. Esu įsitikinęs, kad visos trys Baltijos šalys turi dirbti kartu ir bendradarbiauti“, – sakė Latvijos Ministras Pirmininkas M. Kučinskis.

Garbus svečias susitiko su Lietuvos premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Vyriausybių vadovų susitikime aptarti dvišaliai politiniai ir ekonominiai santykiai, bendri strateginiai projektai transporto ir energetikos srityse, saugumo padėtis regione, taip pat Rytų kaimynystės bei Europos Sąjungos klausimai – migracijos iššūkiai, Energetinės sąjungos kūrimas.

Garbiems svečiams buvo parodyta sausų statybinių mišinių gamykla Kėdainiuose.

Garbiems svečiams buvo parodyta sausų statybinių mišinių gamykla Kėdainiuose.

Po diskusijų Vilniuje M. Kučinskis, lydimas Lietuvos ūkio ministro Evaldo Gusto, grįždamas į Latviją trumpam stabtelėjo Kėdainiuose. „Man malonu aplankyti latvių kapitalo įmonę ir susipažinti su jos veikla. Malonu buvo girdėti gerus atsiliepimus apie jos veiklą ir sužinoti, kad bendrovė „Sakret“ įgyvendina plėtros projektą Lietuvos viduryje. Manau, kad mūsų šalims reikia mažiau konkuruoti, o daugiau bendradarbiauti. Gyvendami draugiškai galime ženkliai pagerinti gyvenimo kokybę“, – sakė Latvijos premjeras.

Gerus įspūdžius didžiausia Baltijos šalyse sausų statybos medžiagų gamykla „Sakret Lietuva“ paliko ir Lietuvos ūkio ministrui E. Gustui. „Džiaugiamės, kad Lietuva tampa patraukli ne tik tarptautiniams paslaugų centrams, perkeliantiems čia savo veiklą, bet taip pat ir užsienio gamybos įmonėms. Latvijos įmonė, pasirinkusi Kėdainius, prisideda prie regiono ir visos Lietuvos ekonomikos stiprinimo. Be to, šalies regionuose kuriamos naujos darbo vietos taip pat padeda spręsti svarbius socialinius klausimus – mažinti emigracijos mastus, užtikrinti geresnę gyvenimo kokybę ir regionų gyventojams. Pamatėme puikiai dirbančią modernią įmonę. Be to, su Latvijos Vyriausybės vadovu turėjome galimybę pakalbėti apie investicijų programas, renovacijos aktualijas. Manau, kad panašių susitikimų ateityje tikrai turėsime“, – sakė ūkio ministras Evaldas Gustas.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius svečius supažindino su investavimo Kėdainiuose galimybėmis.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius (dešinėje) svečius supažindino su investavimo Kėdainiuose galimybėmis.

Susitikime su svečiais dalyvavęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius ne tik padėkojo bendrovės kolektyvui už šiltą priėmimą, bet ir pagyrė įmonės vadovus už glaudų bendradarbiavimą su vietos valdžia: „Sakret“ yra išskirtinė tuo, kad tai mūsų kaimynų kapitalo įmonė. Man labai džiugu, kad čia dirbama skaidriai ir darbuotojai gauna gana solidų atlyginimą, kurio vidurkis perkopęs tūkstantį eurų. Mes turime gerai įrengtą Laisvąją ekonominę zoną, tai aš tikiuosi, kad Latvijos premjeras pasiūlys savo verslininkams juo pasidomėti, o galbūt ir investuoti.“

„Sakret“ gamyklos Kėdainiuose pavyzdys turėtų paskatinti ir kitas Latvijos įmones išdrįsti žengti į užsienio šalis. Latvijos įmonės gali sėkmingai plėstis į užsienio rinkas, tereikia aiškiai apsibrėžti tikslus ir nuosekliai dirbti juos įgyvendinant“, – pažymėjo Latvijos ministras pirmininkas M. Kučinskis.

Didžiausia Baltijos šalyse sausų statybinių medžiagų gamykla „Sakret LT“ veiklą Kėdainiuose pradėjo 2008 metais. Į ją buvo investuota 10 mln. eurų. Šiuo metu modernioje gamykloje dirba beveik 30 žmonių, jos gamybiniai pajėgumai – 250 tūkst. tonų per metus.

Svečiams gamybinius pajėgumus aprodęs gamyklą valdančios įmonės „Sakret“ kompanijos valdybos pirmininkas Andris Vanags atkreipė dėmesį, kad šiuo metu didžioji dalis, du trečdaliai, produkcijos yra parduodama Lietuvoje, likusi dalis – eksportuojama į Baltarusiją bei Kaliningrado sritį.

UAB „Sakret LT“ gamina apie 50 pavadinimų produkciją.

UAB „Sakret LT“ gamina apie 50 pavadinimų produkciją.

„Gamykla sėkmingai dirba ir namų, ir užsienio rinkose. Šiuo metu lietuviškoji gamykla daugiausia gamina sausus mišinius, klijus plytėlėms, vykdo specialius restauratorių užsakymus. Iš viso gaminame apie 50 pavadinimų produkciją. Jos pagrindui naudojama lietuviška žaliava, tik specialūs priedai atsivežami iš vakarų Europos šalių. Jau po poros mėnesių gamyklą praplėsime atidarę skystų mišinių ir dažų liniją“, – sakė A. Vanags.

Lietuvoje gaminama „Sakret“ produkcija pernai metais buvo apdovanota „Lietuvos metų gaminio“ konkurso dviem aukso ir vienu sidabro medaliais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.