Kovo 17-ąją Kėdainiuose lankėsi Jungtinės Karalystės ambasadorius Brian Olley ir jo komandos narės. Svečiai dalyvavo šių dienų ekologinius iššūkius nagrinėjančio dokumentinio filmo „Ties riba. Mokslas ir mūsų planeta“ (eng. „Breaking boundaries. The science of our planet“) peržiūroje, taip pat susitiko su rajono vadovais bei specialistais.

Su ambasadoriumi diskutuota apie atliekų rūšiavimą, taip pat Buvo pristatytos verslo, švietimo, kultūros, socialinės sritys.Pastaruoju metu kėdainiečiai nemažai investuoja į atsinaujinančius energijos šaltinius. Netrūksta savivaldybės investicijų ir į elektromobilių plėtrą. Jau kuris laikas Kėdainiuose pastebimai daugėja dviratininkų.

Džiugu, jog pernai į Kėdainius atėjo apie 100 BOLT paspirtukų. Daug dėmesio rajone skiriama tam, kad žmonės gyventų kokybišką, saugų ir švarų gyvenimą.

Ambasadorius Brian Olley pasidomėjo, ar Kėdainiai norėtų užmegzti draugystę su kokiu Jungtinės karalystės miestu. Jis pasisiūlė paieškoti partnerio Škotijoje.

Po pokalbio su rajono vadovais svečiai susipažino su Kėdainių istoriją menančiomis vietomis: aplankė Vytauto Ulevičiaus skulptūrų muziejų, Šviesiąją gimnaziją, Kėdainių krašto muziejų, sinagogas, rotušę, Evangelikų reformatų bažnyčią.

Po trumpos ekskursijos po senamiestį buvo aplankyta bendrovė „LTP Texdan“, domėtasi, kuo gyvena ši įmonė, savo produkciją tiekianti ir į Jungtinę Karalystę.

Išvykdamas iš Kėdainių JK ambasadorius Brian Olley dėkojo už šiltą priėmimą ir sakė likęs sužavėtas Kėdainių miesto grožio: „Aš būtinai čia sugrįšiu. Ir draugams pasakysiu, koks nuostabus miestas yra vidurio Lietuvoje“.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.