Jau šį penktadienį, birželio 19 dieną Kėdainiuose viešės istorikai Andželika ir Rimvydas Laužikai, kurie kėdainiečiams pristatys dvi didžiulio populiarumo sulaukusias knygas.

Viena jų, pirmoji žinoma gastronominė knyga lietuvių kalba – Liudvikos Didžiulienės-Žmonos „Lietuvos gaspadinė, arba Pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas“ (1893 m.).

Tai – unikalus istorinis šaltinis, parašytas dar XIX a. pabaigoje – išskirtiniu laikotarpiu, kai formavosi šiuolaikinė lietuvių tauta, buvo ruošiamasi atkurti Lietuvos valstybingumą. Šioje knygoje supažindinama su nacionalinės virtuvės istorijos ištakomis ir originaliais, autentiškais receptais.

Kita knyga, kuri bus pristatyta susitikimo metu – „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“. Autoriai ją pristato kaip neoficialų kelionių po žemyninę Graikiją ir Kretą vadovą, skirtą norintiems geriau pažinti šią šalį ir planuojantiems ją aplankyti.

Susitikimas vyk Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, 3 aukšto salėje arba kiemelyje. Svečiai bus vaišinami kava ir smėliniais saldainiais, pagamintais paga L. Didžiulienės receptą.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.